Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért nem tartaják be a...

Miért nem tartaják be a törvényt, mely szerint tilos kéregetni? És miért nem tesznek semmit az ellen, hogy az agresszív és ittas hontalanok fenyegetik, zaklatják a járókelőket?

Figyelt kérdés
Miért nem tesznek az ellen, hogy már lassan az utcára is csak félve lehet kimenni?
2016. ápr. 12. 22:50
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Miért nem takarítják el a Fideszt? És akkor nem kéne kéregetni.
2016. ápr. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 MZ.per.X ***** válasza:
80%

Ez is mindig kétoldalú dolog.


Egyrészt tényleg zavaró és félelemkeltő ahogy képesek "viselkedni", felénk a szelektív kukákra szoktak rá, és képesek fél estét vagy hétvégét ott ordibálni totál részegen.


Másrészt mit tudsz tenni? Nem lehet mindenki mellé odaállítani 2 rendőrt, hogy vigyázzon rá és mivel általában mindenki csak magában mérgelődik így ki se jön a rendőr.


Meg mit csináljon a hajléktalannal? Büntesse meg? Büntetni az átlag embert szokás, mert az tud fizetni. Egy hajléktalan mit fizessen? Vagy vigyék börtönbe ezért? Még a komolyabb ügyek tárgyalása is hónapokig tart, és elmegy rá egy csomó állami pénz, ügyvéd, bíró, egyik sem dolgozik ingyen. Ha egyik nap be is viszik, legalább meleg helyen alszik és másnap mehet dolgára.

2016. ápr. 12. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A hontalan teljesen más kategória, hajléktalan az, amiről beszélni tetszik.


Egyébként meg: bár hiába a törvény... Most egy hajléktalannak mekkora büntetés az, ha szabálysértési elzárással sújtják és 5-60 napig fedél van a feje felett, vigyáznak rá, meleg ételt kap... Több és nagyobb költsége lenne az eljárás lefolytatásának aztán a lepapírozásának minthogy így hagyják. Nem szép, nem igazságos... de gazdaságos. És bár a törvény elméletileg egyaránt kötelező mindenkire... az ilyen esetekben inkább győz a praktikusság. Egy közteresnek / rendőrnek sincs kedve többoldalas jelentéseket írni az ilyen szabálysértőkről, ha tudja pontosan, hogy hetek, talán egy hónap múlva kezdheti az egészet elölről.


Egy átlagember talán tanulna a sorozatos büntetésekből, de egy hajléktalan mit csinálna? Ha beszünteti a kéregetést, kb. lehúzhatja a rolót.

2016. ápr. 13. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
15%

Ne haragudj,de mit csináljon a csóri nincstelen ember ha más megélhetése nincs..Ja tudom,menjen dolgozni az a legegyszerűbb szlogen ...csak hová,mikor a tiszta ,lakhellyel rendelkező egészséges szakmát tanult emberek is munka nélkül tengődnek, csak van hol lakniuk meg valami rokonuk is van aki megszánja őket. De akinek egyik sincs? Éhen veszni nem akar ő sem,ezért kéreget. Mi a megoldás szerinted? Börtönbe rabláncra velük? Hol van annyi börtön ,és tényleg megérdemelnék ugyanazt ami a gyilkosoknak jár? Pénzbírságot nyilván nem lehet kiszabni rájuk azt be lehet látni.

A modern társadalom szomorú részei ők is ,el kell viselni ezt annak aki szerencsésebb. Engem nem zavarnak, nem bántanak soha, ha első szóra nem értik hogy nem adok akkor másodikra megértik. Morognak érte néha ha többet ittak a kelleténél. Na és?

2016. ápr. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#4 attól, hogy te nem találkoztál olyannal aki nem csak magába motyog, attól még vannak... először csak motyognak, aztán már orditoznak, aztán már fogdosnak, aztán már megvernek és meglopnak... én egyszer adtam csövinek pénzt, amikor megmondta hogy nem akar basztatni de ha megszánom egy százassal akkor vesz magának bort..adtam is neki, amelyik meg jön itt a kamu dumájával az menjen a ...

persze erőszakoskodni nyilván a nőkkel fognak, még sosem voltam tanuja, gondolom csak akkor csinálnak ilyet ha egyedül van egy nő, mert azért ennyi eszünk van

attól hogy nem látsz egy problémát attól még létezik

2016. jún. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

tényleg nem lehet velük mit kezdeni, max a nők beszereznek egy nyamvadt paprika sprayt mert rohadtul nem nagy erőfeszités és anyagi megterhelés annak érdekében hogy ne öljenek meg egy sikátorban egy 500-asért(nem gyakori jelenség de előfordul)

#5 voltam

2016. jún. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hidd el Kérdező, nem jókedvükből csinálják. A belvárosból egy időben kitiltották. Megszűnt a probléma? Nem, csak a gazdagja meg a turistája nem látta őket... Jó ez így? Kétlem


Amíg valaki nem hergeli, sértegeti őket, vagy nem küldi el őket ordenáré módon, addig egyáltalán nem veszélyesek. Értenek ők is a szép szóból. Pesten legalábbis ez a tapasztalatom.

2016. okt. 18. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!