Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Utcai veszekedésért mit...

Utcai veszekedésért mit kaphat az ember?

Figyelt kérdés

Veszekedésről van szó de kihívták a rendőrséget és garázdaság lett a vád!

Nem történt semmi verekedés, nem bilincsben de be vittek rabosítani már a helyszínen beismerővallomást tettem!



2016. ápr. 13. 13:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Garázdaság, de nem bűncselekmény, hanem szabálysértési alakzat.

Azért a rabosításon csodálkozom, az csak bűncselekménynél van.

Mit értesz pontosan rabosítás alatt, mit csináltak?


Ha tényleg büntetőeljárás indult, akkor kellet akár személy- akár dolog elleni erőszak.

2016. ápr. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

"Garázdaság, de nem bűncselekmény, hanem szabálysértési alakzat. "

Ez hülyeség!

Folynak nap, mint nap büntetőeljárások garázdaság miatt!

Amúgy meg járhat érte szabadságvesztés is akár, de általában ha csak kisebb verekedés történt, nem esett senkinek közben komoly baja, akkor akár egy próbára bocsátással is meg lehet úszni, ha makulátlan az előélet.

De ezért tulajdonképpen a körülményektől, az esetektől, az elkövetéstől függően bármit lehet kapni, akár szabadságvesztést is...

2016. ápr. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

""Garázdaság, de nem bűncselekmény, hanem szabálysértési alakzat. "

Ez hülyeség!

Folynak nap, mint nap büntetőeljárások garázdaság miatt! "


Minek okoskodsz olyasmiben, amiről fogalmad sincs.

Két évtizedes rendőri múlttal a hátam mögött nehogy már te oktassál ki büntetőjogból!


Mondtam én, hogy nem folynak büntetőeljárások garázdaság miatt?

De a Garázdaságnak van szabálysértési és bűncselekményi alakzata is. A kettő között a cselekmény során elkövetett személy vagy dolog elleni erőszak megléte a döntő tényező.

Mindkét cselekmény alkalmas arra, hogy másokban megbotránkozást vagy riadalmat keltsen - de ha nincs erőszak, akkor csak szabálysértés.

Egy tipikus utcai veszekedésnél, ha hangosan ordibálnak egymással, káromkodnak az szabálysértés, mert a cselekmény alkalmas a riadalom vagy megbotránkozás keltésére. Ha az egyiket meg is löki, vagy üti ( de úgy, hogy a sérülés 8 napon belül gyógyuló!)az már bűncselekmény.

A kérdező pedig egyértelműen leírta hogy nem volt verekedés - vagyis nem volt erőszak. Ezért írtam, hogy eddig ez szabálysértés.

2016. ápr. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Részegen belekötöttem egy srácba aki kihívta a rendőröket!

Azt mondták bent, hogy megijesztettem a srácot.

Gondolom látták rajtam, hogy alkoholt fogyasztottam és ezért vittek be rabosítani(ujjlenyomat,fénykép)

Pár órát a fogdán töltöttem amíg kijózanodtam és utána rabosítottak! A rendőr azt mondta, hogy nem történt komoly

de nekem 10 éve volt rendőrségi ügyem (elévült)

és emiatt félek kicsit, hogy valami komolyabb lehet!

2016. ápr. 13. 21:15
 5/11 anonim ***** válasza:
43%

"és emiatt félek kicsit, hogy valami komolyabb lehet!

"

Meg is érdemelnéd.

2016. ápr. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Persze, szemétládák sétálgatnak én meg majd helyettük megyek börtönbe nem? ;)
2016. ápr. 13. 21:23
 7/11 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok bűnöző nekem ne csesszék el az életem!
2016. ápr. 13. 21:24
 8/11 anonim ***** válasza:

"Én nem vagyok bűnöző nekem ne csesszék el az életem!"

Persze, én vagyok a bűnöző.

Márt volt ügyed, most is te kötöttél bele másba részegen - de az egész világ a hibás, nem te.

2016. ápr. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ha olvastad a helyszínen beismertem, hogy én hibáztam! ;)
2016. ápr. 13. 21:34
 10/11 A kérdező kommentje:

Na jó akkor inkább úgy mondanám, hogy szóváltásba keveredtem a sráccal és valamiért úgy érezte, hogy rendőrt akar hívni pedig nem volt semmi különösebb oka rá!

Igazából a kiérkező rendőrök is azt mondták, hogy emiatt nem kellett volna ki hívnia őket mert fölösleges munkát adott nekik! Nem történt semmilyen erőszak. Csak mivel a helyszínen bevallottam, hogy én voltam a hibás ezért kellett bemennem velük!

2016. ápr. 14. 08:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!