Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet tenni ha meg kötik...

Mit lehet tenni ha meg kötik hogy havonta csak 2 nap szabi jár. Jártas valaki a munka törvényeiben?

Figyelt kérdés

Egy munka közvetítő cégnél vagyok.. Szeretnék 5 nap szabadságra elmenni, a cég ahol vagyok az elenged.. A munkaközvetítő viszont nem, csak 2 napra, amennyiben elmegyek 5 napra csak 2 napot fizet ki.

Rendesen bejelentett munka..

Ember hiány van, és ha az említett 2 napon túl hiányzol.. És nincs meg a kellő ember..

Rád terheli az egyéb "büntetéseket" ami több százezer..

Ezt megteheti?

Törvényes?

Mit lehet ilyenkor tenni?

Válaszokat előre is köszönöm.



2016. ápr. 13. 14:45
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, miről is van szó, akkor teljesen jogos.

Ilyen rendszernek az a lényege, hogy rövid időre kellene még ember, mert sok a munka. Mire megy a kölcsönvevő cég olyannal, aki nincs ott?

2016. ápr. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 prokopecz lászló válasza:
56%
A munkatörvény könyv szerint nem dolgozhatsz 6 napnàl tovább és ha szabadságra mész kötelesek kifizetni akkor is ha nem teljes fizetéssel azaz nem törvényes ha elmész szabadságra és nem fizetik ki.
2016. ápr. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
37%

meg. igen törvényes. köszönd a Fidesznek.


a dolog ott kezdődik, hogy csak 7 napnyi szabadságról dönthetsz magad, de azt is csak legfeljebb 2 részletben kötelesek kiadni és azt is csak akkor, ha 15 nappal korábban szólsz.


de ez is tök mindegy, mert mondhatja, hogy most nem tuja kiadni, mert akármi és akkor majd ha elmúlik az akármi, akkor kell kiadnia 60 napon belül.


ha nem tetszik kereshetsz másik munkahelyet.


2012. évi I. törvény 122. §


hogy ez miért nagyszerű, arról itt olvashatsz:

[link]

2016. ápr. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
44%
Utolsó: Arról elfeledkeztél, hogy évente egyszer 14 napra mentesíteni kell a munkavállalót a munkavégzés alól, amit vagy pihenőnappal, vagy szabadsággal teljesíthet, de a lényeg, hogy dolgozni nem kell. Most nem tudok paragrafust mondani, mert telefonról vagyok, de benne van az Mt-ben, kikereshető. Tehát a havi 2 nap szabadság nem tűnik szabályosnak, mert abból nehezen jön ki 14 nap egy huzamban.
2016. ápr. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

nem felejtkeztem el róla, csak lényegtelen.

azt csak 15 nappal korábban kell bejelentenie, plusz gazdasági érdekből áttolhatja a következő év elejére is, úgyhogy most lazán mondhatja, hogy csak havi két napra tud elengedni.

2016. ápr. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Több mint egy éve vagyok a cégnél..

Tavaly volt 16 nap szabim.. (tavaly kezdtem)

Megmaradt 4 nap szabadságom.. Gondoltam majd januárban kiveszem, de már az ideiből fogták..

A lényeg hogy a megmaradt 4 nap szabim oda lett..

Vissza térve, kapok egy szabadságos papírt amiben fel van tüntetve nagy betűkkel "fizetett szabadság" "ettől-eddig"

És amennyiben engedélyezi a gyár vezető (gyárban a legnagyobb fejes)

A munkaerő kölcsönző cégnek a "fejese" hozzá nyúlhat a fizetésemhez annak ellenére hogy a gyárban elengedtek?

2016. ápr. 14. 02:58
 7/9 anonim ***** válasza:
te nem vagy szerződésben a gyárral, csak a saját cégeddel. a szabadságod szempontjából tökmindegy, hogy a gyár mit mond.
2016. ápr. 14. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Azt értsd meg, hogy ez egy nem szokványos alkalmazás. A kölcsönző cég abból él, amit utánad kap. Ha nem dolgozol, nem kap pénzt. A kölcsönvevő lehet, elenged, de a te cégednek kiesik a bevétele.
2016. ápr. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kezdem érteni :) Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek.

még valami amit nem értek :)

hétvégén nem dolgozunk..

szóval 5 munka nap, 2 pihenő nap..

nincs leállásunk a munkaszüneti napokat kivéve..

így is jár a "14 napra mentesíteni kell a munkavállalót a munkavégzés alól" most ez mindegy hogy idén vagy valami indokkal áttolja jövőre..

de kötelessége 14 napra mentesíteni-e nem?

2016. ápr. 14. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!