Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A BKV-nak van joga bírságolni?

A BKV-nak van joga bírságolni?

Figyelt kérdés

Ha ismereteim nem csalnak, a BKV egy Zrt. vagyis cég, nem pedig hatóság. Milyen jogalapja van hát a büntetésüknek, bírságuknak?

(Egy témában jártas ismerős szerint semmi, csak már megszokták a budapestiek a helyzetet.)


2010. ápr. 6. 13:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
ez engem is érdekelne. mert megszeged a szabályokat, de bírságolni van-e joguk meg elkérni az iratokat, meg korlátozni a mozgásszabadságodban az jó kérdés.
2010. ápr. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nincs joga sem korlátozni sem bírságolni, viszont ha ezt az úgynevezett pótdíjat, amit te itt bírságnak titulász nem fizeted meg jogi úton be tudják hajtani rajtad, és be is fogják csak akkor már a hatóságtól kapod a bírságot. :D
2010. ápr. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Iratot elkérni tudtommal nem áll/állt jogukban (onnantól kezdve pedig a bírságra olyan címet mondasz amilyet akarsz) viszont nemrég egy ismerősöm azt mondta, hogy megváltoztatták ezt a jogszabályt. Úgyhogy ezek után én se nagyon tudom :(
2010. ápr. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
és hogy hajtják be jogi úton, ha iratot nem vagy köteles mutatni, és ezáltal olyan nevet és címet adsz meg, amilyet csak akarsz?
2010. ápr. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Vegyen mindenki szabályosan jegyet, bérletet, és nem kell ezen idegelni :)

Amúgy személyit tényleg nem kérhetnek el, csak a rendőr. Ő meg nem adhatja ki az adataidat.

2010. ápr. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Amúgy ha személyit nem kérhetnek el, akkor elvileg a diákomat se vagyok köteles megmutatni, ha kéri a diákbérletem miatt?
2010. ápr. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Személyit bárkinek joga van kérni, nekem is. Ha pl találkozok veled az utcán és nem hiszem el hogy kovács józsika vagy elkérhetem a személyid. Namármost ha ezt a BKV esetére vetítjük ők miért ne kérhetnék??? Ha nem akarod megmutatni akkormeg baromi egyszerűen hívnak egy rendőrt és máris köteles leszel.. ennyi..
2010. ápr. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Egyik válaszolónak: van bérletem és diákom is. Nyugodj meg, mindig tudnak meglepetést okozni. :)
2010. ápr. 6. 14:02
 9/15 anonim ***** válasza:
Az esetek 90 %-ában nem hívnak rendőrt, ezt mint tapasztalt ex-bliccelő mondom. Az 5 év bliccelés alatt kb. olyan 5 ször buktam le, amiből 3 büntetésem volt. Még így is olcsóbban kijöttem, mintha vettem volna a drága jegyet vagy bérletet. Azt pedig felháborítónak tartom, hogy 0 minőségért ilyen pénzt elkérnek (rohad szét a metro, a villamosokon az embernek halálfélelme van...)
2010. ápr. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"Iratot elkérni tudtommal nem áll/állt jogukban (onnantól kezdve pedig a bírságra olyan címet mondasz amilyet akarsz) viszont nemrég egy ismerősöm azt mondta, hogy megváltoztatták ezt a jogszabályt. Úgyhogy ezek után én se nagyon tudom :("



IRATOT ELKÉRNI BÁRKINEK JOGA VAN! itt most cseszettnagy tévhitben vagytok. Akkor nemis kell nektek személyi. Zárjátok be otthon páncélszekrénybe vagy égessétek el.

2010. ápr. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!