Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mikor bíróságon bűnösnek...

Mikor bíróságon bűnösnek valja magát az ember mért veszik szigorúbban mintha ártatlannak vallaná magát?

Figyelt kérdés
Filmekben szoktam látni hogy függetlenül attól hogymi az igaság azt is meg kérdik hogy az adott semély bűnösként tekint e magára és ha igen akkor még jobban meg büntetik. Ezzel szemben ha azt mondja nem akkor enyhébb elbírálást kap. Sőt van hogy fel is mentik. Aszem a mentalistában is vólt egy ilyen rész mikor le lő az áruházban valakit akiről azt hiszi meg ölte a családját kérdezték bűnös? Ere azt mondta nem. xD Persze le csukták.
2016. ápr. 15. 19:57
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja meg aszem stohl tárgyalásán is mutatták a tévében hogy kérdezték a tárgyaláson bűnös e ere azt mondta hogy nem.
2016. ápr. 15. 19:59
 2/8 anonim ***** válasza:

A film, az film, a valóság meg valóság.

A valóságban a beismerés enyhítő körülmény, vagyis ezt is figyelembe veszik az ítélethozatal során.

Viszont van olyan, hogy sokkal több a súlyosító körülmény, mint az enyhítő, így hiába ismerte be, akkor is szigorú büntetést kap, mert mondjuk olyan súlyú bűncselekményt követett el.

Viszont ha valaki nem ismeri el a bűnösségét, azt mégis a bizonyítékok, tanúvallomások alapján megállapítják és egyértelmű és bizonyított, akkor amiatt kaphat szigorúbb büntetést, hogy nem ismerte el, hiszen nincs plusz enyhítő körülmény.

2016. ápr. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Te most egybe mostad a két fogalmat. A tett el követésének be ismerése és az hogy valaki bűnösnek valja magát nem ugyan az. De a kettő közt van kapcsolat a böntetés szempontjából. A tettet ha az "bűnös" büntethetik ha be ismeri ha nem ez csak bizonyítás kérdése. Viszont az is érdekli a bíróságot hogy bűnösnek is valja e magát az adott személy. Ha le tegadja a tettet mikor egyértelmű a bizonyíték az sújosbító körülmény. Én viszont a saját magunkal szembeni viszonyra kérdeztem hogy ez mért számít az ilyen ügyek meg itélésénél. Az ami a filmekben van nem vicc valós tágyalásokon is meg kérdik hogy bűnösnek itéli e meg magát az adott személy.
2016. ápr. 17. 21:57
 4/8 A kérdező kommentje:
És főleg azt nem értem hogy az mért enyhítő körülmény ha nem tartja magát bűnösnek.
2016. ápr. 17. 21:59
 5/8 anonim ***** válasza:

Neked vannak zavaraid és értsd már meg, hogy a film, az film. Hiába vannak benne valós dolgok is, de a valóságban teljesen máshogy megy.

És igen, vagy beismeri a bűncselekmény elkövetését, vagy nem.

És ha bizonyítják, akkor igen is számít. Ha beismeri, az enyhítő körülmény. Ha tagadja, de a bizonyítékok alátámasztják a bűnösségét, akkor mivel nem ismerte be, így az nem vehető figyelembe enyhítő körülményként, éppen ellenkezőleg.

A magyar eljárásoknál, ha beismeri a bűncselekményt, amivel vádolták, azt semmiféleképpen nem veszik figyelembe súlyosító körülményként!!!

2016. ápr. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem mondta senki hogy neked zavaraid vannak.

A két fogalom a tett be ismerése és az hogy személyesen bűnösnek vallod magad nem ugyan az. Ha azt mondodd ezt meg ezt el követtem. Azt max a bíroság itélheti meg "bűnnek" és annak be ismerésének. De meg kérdik azt is külön hogy te magadat bűnösnek vallod e? Remélem így már érthető. Engem pedig ami ebbe érdekel az hogy miért számít sújosbító körülménynek ha bűnösnek vallod magad? Tehát nem aról van szó hogy be ismered e vagy sem amit tettél. Azon túl van ilyen hogy bűnösnek tartod e magad! Annak be ismerése hogy tettél valamit nem egyenlő azzal hogy bűnösnek is tartod magad azt a bíróság fogja el dönteni hogy bűn e de figyelembe veszik azt magadat bűnösnek tartod e. Ennél tisztábban nem lehet. Szóval az mért számít sújosbító körülménynek ha magadat bűnösnek tartod? És hogy véletlenül se érsd félre ha nem tartod magad bűnösnek az nem egyenlő azzal hogy nem ismered be hogy valamit meg tettél. Egy tett az egyén názőpontjából lehet teljesen jogos a bíróság ettől még el itélheti ha az szabályokba ütközik. Pl ha valaki meg üt és vissza ütsz de az ütésed komolyabb károkat okoz de nem tudod bizonyítani hogy önvédelem vólt és be ismered te voltál az még nem jelenti azt hogy bűnösnek gondolod magad. Ha viszont annak azt valamért jobban büntetik.

2016. ápr. 18. 19:09
 7/8 anonim ***** válasza:

Tudod ez úgy működik, hogy ha vádlott vagy, akkor van egy bűncselekmény, aminek az elkövetésével vádolnak. Ha annak elkövetését beismered, az enyhítő körülmény.

Szóval ezért nem értem, hogy konkrétan mire gondolsz.

Tehát nem tudom elképzelni, hogy bárkit is a bűnösségéről kérdeznének, ha nem merül fel egy bizonyos bűncselekmény, aminek elkövetésével meggyanúsítják, vagy vádolják.

2016. ápr. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ugyanis ez a bíróságon úgy működik, hogy megértetted, hogy mivel vádol az ügyész? Igen, megértettem. És bűnösnek érzi ebben magát? Na és akkor itt jön az, hogy vagy igen, vagy nem. Ha nem érzi magát bűnösnek, akkor elmondja, hogy miért nem. És nyilván ezzel gyakorlatilag tagadja azt, amivel vádolják. De tegyük fel, hogy elismeri, amit tett, mert ő azt gondolja, hogy azért nem bűnös, mert ő jogosnak érzi, amit elkövetett, vagy mert mondjuk "nem tudta", hogy azzal, amit elkövet, azzal bűncselekményt követ el. De innentől fogva ez is tulajdonképpen egy beismerés, amit enyhítő körülményként értékel a bíróság, mert beismerte, amit tett, csak nem érzi magát bűnösnek.

Viszont ugyanez a helyzet, sőt, jobb helyzet, ha be is ismeri, amit elkövetett és még bűnösnek is érzi magát benne.

A legrosszabb az, amikor azt mondod, hogy nem érzed bűnösnek magad és tagadod is, amivel vádolnak.

És ilyen nincs a valóságban, amiről te beszélsz, hogy ha bűnösnek vallja magát, akkor jobban megbüntetik. Ugyanis a bűnbánó magatartás megint csak enyhítő körülmény.

2016. ápr. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!