Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elgondolkodtam. Ez így lehetsé...

Elgondolkodtam. Ez így lehetséges?

Figyelt kérdés
Szóval mi a helyzet akkor ha egy gyilkosságnál a az egyetlen bizonyíték és ezzel a per eldöntő fontosságú tárgya is lehet de az romlandó termék pl egy egész csirke. Elitélik a legdurvábban mondjuk hálál bünti. És ennek a lefolyása alatt pár hónap alatt eltűnik a csirke.
2016. ápr. 18. 10:09
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja a kérdés: Az ember aki egy csirke által okozott halált túléli?
2016. ápr. 18. 10:11
 2/8 anonim ***** válasza:
Akkor lefagyasztják és kész.
2016. ápr. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
Ha mondjuk egy csirkével verték agyon, akkor jó esetben nem kell hozzá az eredeti csirke. Ha megmérgezték vele, akkor a helyszínelőknél vagy a halottkémnél kell lennie egy mintának belőle.
2016. ápr. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egyetlen bizonyítékra semmiképpen sem lehet ítéletet alapozni.


A halálbüntetésre pedig soha sincs elfogadható indok, mert az nem korrigálható utólag.

2016. ápr. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mifelénk a csirkék ritkák gyilkolnak és akkor sem kapják el őket.
2016. ápr. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
60%

Előszöris vannak tartósítási módszerek, csirkénél pl a fagyasztás - de egy gyilkosságnál az állaga is számít: pl fagyott csirkével eleve könnyebb valakit agyonverni, mint élővel. Másrészt azért helyszínelnek, készítenek fotókat, vesznek fel adatokat, mert az (elvileg!) megmarad. Harmadrészt: nehéz olyat elképzelni, hogy csak egyetlen bizonyíték legyen. Pl videofelvétel, tanúvallomás, telefonjel, akármi más lehet még.


PS: jobbat mondok: leszúrsz jégcsappal valakit. Az elolvad, és nincs ujjlenyomat. Ettől még lehet ott DNS mintád, de önmagában sem az ujjlenyomat, sem az ottmaradt DNS támadható bizonyíték lenne pl kés esetében: miért ne foghattad volna meg akármikor azt a kést?

2016. ápr. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Már hogyne lenne elfogadató indok a halálbüntetésre? Aki embereket öl meg, gyerekeket erőszakol, annál miért kéne utólag visszavonni vagy módosítani a büntetést??


Nagyon sok esetben eltűnik az eszköz, amivel gyilkoltak. Sokszor maga a gyilkos fegyver sincs meg. De ha meglenne, és lenne rajta ujjlenyomat, az még nem lenne bizonyíték egy gyilkosságra. Jól írták előttem: attól, hogy megfogok egy fegyvert, amivel már gyilkoltak, én magam nem leszek gyilkos. Kell még bizonyíték.

2016. ápr. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Tényleg. Köszi a válaszokat :)
2016. ápr. 19. 00:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!