Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az alábbi két jogi írás a...

Az alábbi két jogi írás a szabadságról ellentmondani látszik számomra. Miért?

Figyelt kérdés

Ez az én esetem, amit ezen az oldalon pontosan le is írnak:

[link]

Ugyanakkor egy másik írás szerint választhat a munkavállaló, hogy napi vagy óraszám elszámolást szeretne, és a fenti cikk csak egy lehetőséget vázol, nem beszél választási lehetőségről. Továbbá nekem úgy tűnik, hogy keveri a napot és az órát, mert a számítása nem is tisztán napokról szól, és nem is tisztán órákról. Miközben az alábbi iírás szerint ha a munkáltató napban kéri, akkor napban is kell nyilvántartani a szabadságokat törvény szerint:

[link]

Kérdésem tehát, hogy az első cikkben most napi vagy óra elszámolásról van szó? És ha a másikat választja az ember, akkor az hogyan nézne ki?

Az én meglátásomban az első cikk se nem napi se nem óra, tahát ellentmondásos, de lehet, hogy tévedek?



2016. ápr. 21. 22:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Dátum!

Első cikk idején még másik MT volt hatályban.

2016. ápr. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
és most mi a helyzet? az a helyzet, hogy a munkáltatóm és egy munkajogász is azt monda el, amit az első cikkben olvastam. Nem értem, hogy a két választás jelenleg milyen számításnak felel meg valójában
2016. ápr. 22. 10:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!