Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Amennyiben írásszakértő...

Amennyiben írásszakértő valakit kielemez, és megállapítja, hogy az elkövető beszámíthatatlan, lehet kérvényezni a pszichiátriai orvosszakértőt?

Figyelt kérdés
Már úgy értem, hogy az indokot, a kérvényt valami alátámassza, indokolja jelen esetben mondjuk: egy grafológiai elemzés

2014. júl. 24. 20:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Írásszakértő megállapítja, hogy beszámíthatatlan? :D Legfeljebb azt, hogy az ő írása a papíron és nem hamisítvány. Ez semmit nem alapoz meg.
2014. júl. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%
Ez nagyon nem így megy, kitörölheted a segged a grafológussal.
2014. júl. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1. a grafológia elismert a rendőrség is alkalmazza, és nem csak azt tudják megállapítani, hogy hamis e az aláírás avagy sem... elég komoly tudomány


2. amikor bíróságon az ügyvéd, kérvényezi az orvosszakértő bevonását mert mondjuk azzal indokolja, hogy nem volt tudatában a tettivel vagy vmi hasonló, nem tudok jó példát, akkor a bíró vagy elfogadja a kérvényt vagy nem...


Ezért kérdeztem, hogy ha egy grafológus egy ilyen szakvéleményt készít és az ügyvéd, a benne lévő dolgokra alapozza a kérvényt, akkor nagyobb eséllyel engedélyezik-e?


Ennyi... Ha csak ilyen választ tudtok, írni akkor inkább lépjetek ki...

2014. júl. 24. 21:34
 4/11 anonim ***** válasza:
66%

Baaaazdmeg


Az írásszakértő nem orvosszakértő és nem tud ilyet megállapítani.

Ennyi.

Mit nem értesz rajta?

Most te komolyan azt gondolod, h majd itt az írása alapján elővesznek valakit???

2014. júl. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%
A rendőrség látnokokat, jósokat és jövendőmondókat is alkalmazhat a nyomozás során. De nehogy azt hidd, hogy ezt majd a bíróság is elfogadja.
2014. júl. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

orvos szakértő alatt nem a grafológust értem!!!


Mindegy! Akkor téma lezárva! Nektek van igazatok!

2014. júl. 24. 21:48
 7/11 anonim ***** válasza:
77%

"a grafológia elismert"


Nem az, a grafológia alátámasztottsága alig jobb az asztrológiáénál. Amúgy is érdekelne, hogy mi az a grafológiai szabály, ami alapján a beszámíthatatlanság véleményezhető. Az elkövetés módjából, az elkövető viselkedéséből önmagában is felmerülhet a beszámíthatatlanság. Egy kuruzsló véleménye nem sokat nyom tovább a latban.


Mivel a grafológus nem szakértő, így a véleménye pontosan annyit ér, mint bárki másé.

2014. júl. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
84%

Két dolgot nagyon keversz! A grafológus állapít meg olyanokat, hogy beteges, szereti a virágokat, sok gyereket tervez stb. Áltudományok közé sorolják, nem jelent a véleménye semmit a tárgyalásokon.


Amire te gondolsz, az az igazságügyi írásszakértő, akik azt vizsgálják, egyezik-e a két írás, kényszer vagy valamilyen szer befolyása alatt írta-e és hasonlók. Azt nem tudják megállapítani, hogy valaki beszámítaható-e.

2014. júl. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

rendben, csak egyszer anno egyik iserősömet látogattam a kórházban és mellette feküdt, egy bácsi akiknek a felesége Bp. egyik legjobb grafológusa és meséltek ott dolgokat, mesélték, hogy az írásból a betegségek, a lelki állapot minden látszik. Elmesélték, hogy egy kislány írt és elemzés során kiderült, hogy nagy eséllyel agydaganata volt, és elmondták a szülőknek és kiderült, hogy valóban...


De akkor ok, mondom nektek van igazatok, tudatlan voltam!Ezért is tettem fel a kérdést...

2014. júl. 25. 10:31
 10/11 anonim ***** válasza:
75%

agydaganatot ctvel meg komplex vizsgálatokkal mutatják ki, nem grafológiával.

ha 10 pszichológusból 5 xet, 5 yt mond, gondold át a grafológia mennyire komoly látnoki tudomány.


valószínűsíteni lehet dolgokat, sőt ha ostoba ügyintézők vannak, hitelesíthetik, de ettől még nem lesz valós.

sokszor viszont bemondásra vagy bizonyíték nélkül is büntetnek.

2014. júl. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!