Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Előre tisztázom, hogy én a...

Előre tisztázom, hogy én a gyereket képviselem. Olyan problémám van, hogy az édesapám felesége (Mostoha anyám) veszi fel a családi pótlékot és nem akar lemondani róla úgy, hogy külön élnek és el fognak válni. Mit lehetne tehetni?

Figyelt kérdés
Másik probléma, hogy apukám vett 1 TV-t és el szeretnénk hozni, csak ott van minden pappírja mivel csak úgy kirakott minket, hogy a lépcsőházban volt a ruhánk, cuccaink. és még jó pár cuccom ott van. Mit lehetne tenni?

2016. ápr. 23. 13:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Miért nem mentek a rendőrségre? Több időt megspóroltál volna, ha nem itt írogatsz.
2016. ápr. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Talán azért mert a Magyarországi szabályok olyanok,hogy legtöbbször a bűnt elkövetőket védik,mint az áldozatokat..

És hogyan tudom bizonyítani,h én vettem a TV-t pl,ha azt mondja,hogy ő vette? És a rendőrökkel a családi pótlék se lesz meg oldva..

2016. ápr. 23. 14:05
 3/7 anonim ***** válasza:
59%

"Magyarországi szabályok olyanok,hogy legtöbbször a bűnt elkövetőket védik,mint az áldozatokat."

Akkor panaszkodj itt továbra is a tévképzeteiddel, de ne várd, hogy helyetted intézkedjünk. Ezek amúgy is polgári ügyek, rendőrség se fog veled foglalkozni.

"hogyan tudom bizonyítani,h én vettem a TV-t"

Számla, blokk, banki utalás, eladó... de kezdetben döntsd már el, hogy mégis ki vette!


Komolyan, ha ennyire lusta vagy bármit is tenni, azon kívül, hogy itt sírod el a bánatod, mégis mit vársz tőlünk?

2016. ápr. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Döntsem el,hogy ki vette? Igen én vettem aztán még mit döntsek el rajta? Mondom,hogy minden ott van balok,pappírjai stb.. Aztán a nőci azt mondja,hogy ő vette és mutatja a blokkom?
2016. ápr. 23. 15:48
 5/7 anonim ***** válasza:

Ami apukád és mostohaanyád házasság alatt vett tulajdona, az alapesetben közös tulajdon (ha nem volt szerződés, amiben eltérően rendelkeznek). Ha te vetted a tévét és esetleg bankkártyával fizettél, akkor egy bankszámlakivonat az adott hónapról ezt igazolja (banktól el tudod kérni 5 évre visszamenőleg). A családi pótlék annak jár, akinél a gyerek el van helyezve, gyermekelhelyezés után a megfelelő dokumentummal kell igényelni, hogy ezentúl neki utalják.


Ha apukádnak bejelentett lakcíme a lakás vagy tulajdonrésze van benne, akkor joga van bemenni. Ha nem a lakcíme vagy tulajdona a lakás, a személyes dolgait akkor is joga van elhozni. Ebben köteles a rendőr segíteni, de valszeg már egy ügyvéd ismerős is rá tudna ijeszteni a mostoha mutterra.

2016. ápr. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm,ez hasznos volt. Családi pótlékra visszatérve még annyi lenne,hogy a .... Megyei Kormányhivatalhoz Apukám benyújtott ilyen családi pótlék igénylő lapot mármint,hogy ne a jelenlegi felesége(lassan válnak),hanem apukám kapja meg,de a családi pótlék részemről nem akar lemondani a műmuter és így ő veszi fel a családit. És azt küldték vissza a kormányhivatalból,hogy XY nem kíván lemondani XY-családi pótlék támogatásáról... 2016.06....-án megint valami lesz újrabírálják vagy nem tudom,nem olvastam el csak belenéztem... Aztán ilyenkor mit tehet az ember? Meg várja az időpontot stb?Vagy van valami más lehetőség is? Esetleg visszamenőleg is valahogy a családi pótlék részt is el lehetne érni?
2016. ápr. 24. 19:59
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Megoldódott a probléma?

2018. máj. 31. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!