Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogi egyetemre járok,2. éves...

Jogi egyetemre járok,2. éves vagyok. Ezzel el tudok menni dolgozni nyáron valahova vagy akár suli mellett?

Figyelt kérdés

Természetesen valami olyan munkakör érdekelne ahol ahol a jog is szerepel. Tehát pl ügyvédeknel lehet dolgozni 2 befejezett évvel? Valaki tud valamit? esetleg valami konkrét hely?

Sajnos a legtöbb helyen legalább 3.éveseket keresnek amiket néztem



2016. ápr. 14. 16:10
 1/4 anonim ***** válasza:
93%
Komolyan ilyen sötét vagy joghallgató létedre?...
2016. ápr. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Esetleg valami normális válasz?
2016. ápr. 15. 20:14
 3/4 anonim ***** válasza:

Mehetsz persze, keress gyakornoki munkát. Nincs olyan előírás a,i kimondaná, hogy a gyakornoknak x számú lezárt tanulmányi évvel kell rendelkeznie. Mondjuk én is harmad-negyed éves koromban gyakornokoskodtam, de azért meg lehet másodévesen is próbálni.


Ugyanakkor túl nagy jogi munkára ne számíts, nem te fogod írni a szindikátusi meg a fúziós szerződéseket. Elmenni a földhivatalba, sorszámot tépni és 2 és fél órát várni egy térképmásolatra... régi szép idők :)

2016. ápr. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Gyakornokoskodni már elsőévesen is lehet, de azt ugye nem gondolod, hogy mi meg tudjuk jósolni, találsz-e munkát?

Főleg, hogy ha találsz, fizetős lesz-e.

Mert azt pl. el tudom képzelni, hogy ha idejönne hozzám egy egyetemista (nem a tanulmányai vége felé járó, esetleg valamire ténylegesen használható hallgatóra gondolok, hanem aki az elején van és kezdő), hogy szeretne betekinteni a munkába, akkor szívesen segítenék neki, de ezért fizetni nyilván nem tudnék.


(Persze én sem kérnék pénzt azért, hogy időt és energiát szánok rá, és nem is várnék el munkaidőt, meg semmit, hanem tényleg azt mutatnám meg neki, ami érdekli és segíti.)


Dolgoztatni pénzért szerintem ennyire kezdőt nem lehet még, mert max. fénymásolni tudnál mellékleteket a keresethez (mivel az is elektronikus lesz, júliustól fénymásolás helyett szkennelni, de ez lényegtelen), az viszont neked nem jogi munka, nekem meg nem éri meg, hogy fizessek érte bárkinek is.

2016. máj. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!