Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nem értem egy igazi demokráciá...

Nem értem egy igazi demokráciában hogyan lehet képviselni a kisebbségek érdekeit?

Figyelt kérdés
Úgy értem, ha minden embernek lényegében egy szavazata van, akkor a kisebbség soha semmit nem tud magának megszavazni, ami csak őt érinti. Nem?

2016. ápr. 25. 17:40
 1/4 anonim ***** válasza:
19%
A demokrácia a többség diktatúrája.
2016. ápr. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyébként meg képviseleti demokráciában élünk vagyis más képvisel téged ha az egyik párt beígéri hogy kedvez vagy legalábbis jobb helyzetbe hozza a kisebbséget ha rá szavaz máris képviselve vannak és ha az adott párt többségben van máris lehet ilyen törvényeket hozni
2016. ápr. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A kisebbségi jogok éppen azt a célt szolgálják, hogy a kisebbséget ne nyomhassa el a többség. Pl. kedvezőbb feltételekkel (azaz kevesebb szavazattal) is tudnak képviselőt delegálni az Országgyűlésbe. Ebből kifolyólag nem teljesen igaz az, hogy mindenkinek egy szavazata van, mivel a kisebbségi képviselőre leadott szavazat kvázi többet ér (mivel kevesebb kell hozzá, hogy bejusson a parlamentbe). Remélem érthetően írtam le.


Persze ennek a gyakorlati megvalósulása már más kérdés.

2016. ápr. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

ha vannak kisebbségi jogok, akkor igen, de azokat is egyszer meg kellett szavazni


ha politikai okból, valaki a kisebbségek szavazatait megvásárolja, akkor igen, de amíg a választott képviselő továbbra is kisebbségben van, mit ér?


engem az érdekelne, hogy elviekben lehet-e olyan demokrácia, ahol képviselve vannak a kisebbségek, és ez nem meghatározhatatlan vagy esetleges és szubjektív gyakorlati működések lévén jön létre, hanem bele van kódolva a rendszerbe, vagy ilyen nem létezik?

2016. ápr. 26. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!