Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Haza hívhatnak e Amerikából...

1lélek kérdése:

Haza hívhatnak e Amerikából csak mert egy ügyben én vagyok az egyedüli tanú aki a vádlott alibijét igazolni tudná vagy mi történik ha nem megyek? Elítélnék a vádlottat az én vallomásom nélkül? Köszönöm előre is a használható válaszokat

Figyelt kérdés

Elég ostoba történet de úgy döntöttem leírom,hátha valaki tud tanácsot adni...

Egy átlagos januári délután a párom délután 17.08 perc körül elindult tőlem a munkahelyére (6rá járt dolgozni és a buszhoz ment). Út közben az egyik forgalmasabb utca sarkán elhaladt egy kocsma előtt ahol egy (nyilvánvalóan sárga-papiros) nő valami járőr kíséretében rá mondta hogy őt (azaz a páromat) látta a nyílt utcán mutogatni a nemiszervét....

Előrebocsájtom, mindketten egészséges környezetben nőttünk fel, rendben van a szexuális életünk is tehát ez az alaptalan rágalmazás annyira nevetséges és szánalmas hogy arra.már szavakat nem találok....lényegében a semmiért jelentette fel ott helyszínen azzal indolva hogy a ruha amit rajta lát az stimmel. Nah most szerintem minden normális 23éves fiatal srác télen farmert cipőt és kabátot sállal esetleg sapkával hord. Elnézést, leszűkül a kör mivel szemüveges... Tehát lényegében a pontos leírás nagyon sokmindenkire igaz lehetett volna.

Mivel ezek után hipp-hopp bilincsbe verve találta magát szegény ott a nyílt utcán ( ami szerintem szintén felháborító-de ennyit a magyar közbiztonságról...) a telefonját elvették és én kb egy óra múlva értesültem arról hogy nem ért be a munkahelyére. Az utolsó "viber"üzenet váltásunk akkor volt amikor elindult tőlem azaz elbúcsúztunk.

Kereste a családja, hivtak engem hogy tudom-e hogy hol van, úgy derült ki miután a rendőrségtől telefonáltak hogy őrizetbe vették bűncselekmény gyanújával. A kihallgatást követően pedig (a felfújt procedúra és a zárva tartás kb 4órát vett igénybe) bizonyíték hiányában elengedték (engem ki sem hallgattak) és az ügyet átadták a lakhelyéhez közeli hivatalnak ahol szintén nem lett belőle semmi, nem jártak el sehogyan az ügyében. Csakhogy mi időközben kiköltöztünk Amerikába és nem is lenne szándékozunk egy jó darabig visszamenni. Nyilván abban a tudatban jöttünk ki hogy az ügy lezárult és semmi nem szólt arról hogy otthon kéne maradnunk. Aztán pár hete jött az ujabb telefon miszerint újra átvizsgálják az ügyet mert nem jól jártak el anno... Kérdezem én..azért mert valaki/valakik nem tudják a munkájukat alaposan végezni miért nekem/nekünk kell bekavarni...?

Jelenleg itt tart a folyamat hogy minden valószínűség szerint engem mégis ki akarnak hallgatni de nem olyan egyszerű ugrálni Európa és Amerika között. Mit tehetek? Van e mód hogy ne kelljen "haza"mennem? A páromnak van védőügyvédje aki eljár az ügyében és szerinte neki 80% hogy nem kell mennie de engem meg akarnak hallgatni. Nekem is kéne ügyvédet szereznem? Attól félek ha nem megyek haza talán elitélhetik ártatlanul a vallomásom hiányában azt meg nyilván Nem akarom.

Plusz ez kérdés...az akkor a családtagjaival váltott üzenetek már nincsenek meg senkinek maximum telefonhívásokat tud a rendőrség előszedni ami alátámasztaná a vallomásomat. Ez az ő feladatuk /hatáskörük lesz vagy nekem kell a t-mobile hoz ezzel bemenni...?

Kérek mindenkit aki tudja ennek a jogi hátterét, mit miképpen tegyek az segítsen. Köszönöm előre is.



2016. ápr. 29. 17:21
 1/2 lencsefőzelék ***** válasza:
100%
Nem egyszerű történet. Szerintem ezt a kérdést inkább a jogiforum.hu-n tedd fel, ott biztos több hozzáértő van.
2016. ápr. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ez nem jutott eszembe de megpróbálom.
2016. ápr. 29. 23:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!