Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Feljelentett a fodraszom....

Feljelentett a fodraszom. Lehet valami kovetkezmenye ennek? Bovebben lent

Figyelt kérdés

Elmentem a fodraszhoz. Megmutattam kepen milyen hajszint szeretnek, es megkerdeztem lehetseges-e... Azt mondta igen es beprogramalt.

El is mentem a megbeszelt idopontban. Megbeszeltuk a hajvagast, de akkor mar azt mondta a szint nem tudja kihozni de ajanlana a vilagosbarnat szoke tincsel. Belementem. Miutan leszivatta a sotetbarna hajam, voros hajszinem lett, es dorekt rakerdeztem hogy ki fog-e utni a voros nem szeretnem ha tobb szinu hajam lenne.. Azt mondta nem. Reggel 9tol fel 3ig ultrm nala es hat a vagas nem jo, a hajam 4 szinu barna voros szoke narancssarga es raadasul olyan mintha mar le lenne nove. A fodrasznak valami ismerose is ott volt ot kerte meg hogy szaritson lemossa a festeket de szegeny meg ahoz sem ertett. A festekem le volt mosva szaritani kellett mar mire betoppant egy kliens a fodrasz ot fogadta engem meg varakoztatott. A vegen a megbeszelt osszegnel tobbet lert mondvan 2 festek ment a hajamra amit nem hiszek mert egyszer vagott es a hajam a vallamig sem er. A vegen meg ki sem vasalta rendesen. Felmergelodtem es ki akartam fizetni csak az anyagot amit elhasznalt. Nem tetszedt neki.mondtam nincs tobb penz nalam...hiaba...nem vette el azt az osszeget es k

erte a szemelyazonossagimat de azt hazudtam nincs nalam. Ekkor a telefonom kerte garanciaba. Nagyon siettem mert ket gyerek vart otthon gondoltam otthagyom a telefont mert ugyis a kelernyoje betorott es nehezen ment. Azzal olajra leptem. O meg a munkahelyemen felkeresett epp szabadnapos voltam o meg az igazgatohoz fordult aki nem nezi jo szemmel (egy uzletben dolgozom).... Holnap munlaba kell mennem azt mondta holnap errol meg beszelunk (amihez nekem nincs kedvem, nem hiszem rajuk tartozna).hogyan tudnam elharitani a beszelgetest a munkahelyen? A fodrasz azt mondta feljelentest tett ellenem... Mi lehet ennek a kovetkezmenye? Most tenyleg ki kell fizetnem? Kb 2 evet kell varnom mig visszano a hajam, es surgosen be kellene festeni amit azert nem tettem eddig ha jon a rendorseg lassa milyen hajam van... Szerintetek mit csinaljak?


2016. máj. 2. 10:04
 1/4 A kérdező kommentje:
*kepernyoje... Elnezeseteket kerem a helyesirasert, siettem, nem neztem mit irok.
2016. máj. 2. 10:20
 2/4 anonim ***** válasza:
90%

"Szerintetek mit csinaljak?"


Találj egy értelmes hobbit a trollkodás helyett!

2016. máj. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ez nem valasz a kerdesemre.
2016. máj. 2. 10:54
 4/4 EagleHUN ***** válasza:
66%

Nem a telefont kellett volna átadni és nem letagadni a személyigazolványod ott létét! Hanem megmondani hogy a nálad lévő képen totál nem ez a haj van amit kértél és nem vagy hajlandó fizetni a munkadíjat maximum az anyagköltségét és még örüljön is.


Ha ekkor rendőrrel fenyegetőzik megmondani hívja nyugodtan! A te vallomásod és a kért hajról hozott fénykép is jegyzőkönyvbe került volna. Így nagyon egyszerű és könnyű lett volna bizonyítanod hogy a fodrász hibázott.

De nem így tettél hanem "olajra léptél" hátrahagyva egy törött telefont.


A munkahelyednek totál semmi köze a hajadhoz és egy fodrásszal folytatott vitádhoz! (Egyébként honnan tudta hol dolgozol?)

De ha nagyon erősködik a főnököd legyen nálad a kép hogy milyen hajat kértél vedd elő és tedd magad mellé, hogy egyértelmű legyen a különbség! Mondd el neki az igazat mondd el hogy felajánlottad az anyagköltség kifizetését, és azt hogy ő dupla festéket mondott holott ez nem is lehet igaz és mondd meg nyíltan azt is hogy nem fogod kifizetni mert ő hibázott.


Jogszerűen emiatt nem tehet veled semmit a főnököd a munkahelyed ez ügyben! Ha kirúg végkielégítést kell fizetnie neked mint bárki másnak és pont!


A fodrászod viszont beperelhet és mivel így utólag nemigen fogod tudni bizonyítani igazad (a fent fölsoroltak miatt) valószínű meg is nyeri a pert.

Így nem csak ezt az összeget hanem a perköltséget sőt bírságot is rád verhetnek.


Tanulság: Mindig jobb az "egyenes" út, mindig jobb inkább megmondani valakinek hogy mi nem tetszik, függetlenül attól mit reagál erre, vagy kirúg -e vagy balhé lesz -e, mint "olajra lépni", "angolosan távozni"!

2016. máj. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!