Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tavaly kifizettem egy 24. 000...

Ancsatacsko kérdése:

Tavaly kifizettem egy 24. 000 Ft-os BKV tartozást, majd idén kapom a papírt, hogy nincs fizetve. Számlákkal igazolom, hogy de igen, erre beperelnek. Tudnátok tanácsot adni?

Figyelt kérdés
Tavaly kaptam március végén egy postai levelet, hogy 2014. otóberében megbüntettek, és nem fizettem még, mostanra 24.000 Ft-ra nőtt a tartozásom. Ez így is volt. Azt írták, hogy amennyiben ezt nem tudom egyszerre kifizetni, küldjek nekik vissza egy részletfizetési kérelmet, és a mellékelt csekken fizessek be min. 10.000 Ft-ot. Ezt megtettem. A kérelemre azt írtam, hogy köv. hóban tudom fizetni a második részletet. Áprilisban banki utalással el is küldtem a maradék 14.000 Ft-ot (közleménybe beírva az ügyiratszámot, amit ők kértek a levélben). Azóta semmi, erre márciusban kaptam egy levelet, hogy nincs kifizetve. Én megírtam mindent a kirendelt jegyzőnek, igazolásokkal együtt, erre jön a papír a bíróságtól, hogy beperelt a BKV, mert nem adták meg a részletfizetést. Akkor miért nem kaptam vissza a már befizetett pénzt, ill. erről miért csak a per során értesítenek? Szerintetek érdemes kiállnom az igazamért, vagy jobban járok, ha inkább peren kívül megegyezek, és kifizetem amit kérnek? Köszi!

2016. máj. 2. 10:30
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ott a bizonyiték arrol hogy te elküldted a pénzt, akkor mért ne álnál ki az igazadért?
2016. máj. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
94%

Küldesz nekik egy ügyvédi felszólítást, hogy készüljenek az ellenperre becsületsértésért, hitelrontásért, és nem-anyagi de forintosítható kár (elveszett idő, kényszerű utazgatás, bejárás...) okozásáért.


Minden dokumentumot az ügyvéded rendelkezésére bocsátasz, - a perköltséget a per vesztese állja. Abban az esetben is, amit ők indítottak ellened, de nem tudják bizonyítani a bűnösségedet, meg az ellenperben is, amihez te viszont tudod igazolni az ártatlanságodat (tehát az ő bűnösségüket).


Ha a befolyt pénzt kevesellné az ügyvéd, akkor keress a neten hasonlóa járt embereket, akikkel közösen indítsatok kollektív pert a fenti címeken. Akkor a BKV-ből kiperelhető összeg ugye összeadódik, az előzetesen kifizetendő ügyvédi költség (amit utólag szintén belőlük vasalnak ki, de adgig is "meg kell előlegezni") az viszont leosztódik köztetek.


Vedd fel a kapcsolatot fogyasztóvédelmi szervekkel és a médiával. Írk a bulvársajtónak, az szeet ilyesmiken csámcsogni, és ha elég sokan is vagytok akik így jártatok, akkor kis szerencsével a kereskedelmi tévé és felkapja a sztorit.

2016. máj. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!