Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek mennyi lene az az...

Szerintetek mennyi lene az az összeg, amiért büntetni kellene?

Figyelt kérdés

Szerintem 5000 forint körültől. Nem egyszer lopták már el biciklim, meg is lett a tettes és semmi, mert a bicikli "csak" 30 ezer volt. Hát köszi, én meg 70 ezret keresek, nem tudok havonta venni új biciklit.

És persze nem büntetést akarok. Nem örülök ha börtönbe kerül valaki. Azt akarom, hogy térítse meg a kárt. Ha amellé kap valami büntetést, az már nem az én dolgom.


2016. máj. 3. 14:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Polgári perben kártérítést, a szabálysértéstől függetlenül kérhetsz. Ezzel pedig, akár rosszabbul járhat az elkövető, mint a büntetéssel.
2016. máj. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem gazdasági károknál, bűncselekményeknél csak kártérítést kéne fizetni, de azt duplán.


Kivétel ha ennek közvetlen következménye is van. Hülye példa, de ha valaki emiatt nem bír kaját venni és éhenhal, akkor az már gyilkosság.

2016. máj. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Bűncselekményeknél a kártérítést a büntetőügy részeként kellene tárgyalni és rögtön ebben is ítéletet hozni.


Ebben a vonatkozásban nagyon szerencsétlen a polgári és a büntetőper külön kezelése.


Gazdasági bűncselekményeknél, vagyon elleni bűncselekményeknél nem is alkalmaznék más büntetést, mint a kár többszörösének megtérítését a károsult és az állam részére.

2016. máj. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Legközelebb mondd azt, hogy drágább volt a bicikli. Arról nem te tehetsz, hogy belekényszerítenek, mert az összeghatárról az dönt, akinek ez aprópénz.
2016. máj. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Próbáltam már. Felbecsülték ők maguk. 16 ezret mondtak.

Amikor ( másik alkalommal ) számlával igazoltam, hogy 30 ezer volt, legalább azt írták a papírra.

2016. máj. 4. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!