Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez lopásnak számít?

Ez lopásnak számít?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk van az asztalomon egy csoki és akkor valaki vesz belőle egy kicsit,és nem szól róla akkor az lopott? Nem történt meg,és.nyílván egy csoki nem nagy dolog de akkoris :D szerintem lopás szerintetek? csak elvi kérdés :D kiváncsi vagyok a véleményekre

2016. máj. 4. 16:50
 1/7 anonim válasza:
Dehogyis!! 😁
2016. máj. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha valami idegen vesz belőle, az lopás, elviekben, de nem jogilag.

Ha otthon a tesód eszik belőle egy kockát, az nem az, még elviekben sem.

2016. máj. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm!
2016. máj. 4. 17:12
 4/7 anonim ***** válasza:
Legfeljebb tulajdon elleni szabálysértés lehetne. Viszont már a bizonyíthatóságnál elvérzik ez az egész.
2016. máj. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2016. máj. 4. 19:01
 6/7 anonim ***** válasza:

Bizony lopásnak számít! Egész pontosan a lopás szabálysértési alakzata valósul meg.


Btk. 370. § (1) Aki idegen dolgot mástól azért vesz el, hogy azt jogtalanul eltulajdonítsa, lopást követ el.


Szabálysértési tv. 177. § (1) Aki


a) ötvenezer forintot meg nem haladó értékre lopást, sikkasztást, jogtalan elsajátítást, orgazdaságot,


követ el, úgyszintén, aki e cselekmények elkövetését megkísérli, szabálysértést követ el.


Ez nem elvi kérdés, ez nagyon is így van. Az a tény, hogy kis értékű dologról van szó még nem jelenti azt, hogy el lehet venni a másiktól. Hiába legyintgetnek az előttem írók, azért nekik sem jutna eszükbe a bolt polcára kitett csokoládéból csipegetni mondván, hogy jaj ugyan már az semmiség. A tulajdon védelme szempontjából bolt és magánszemély között semmi különbség nincs, a büntetőjog mindkettő elleni magatartást szankcionálja.


Persze, hogy a gyakorlatban mi van az más kérdés... de tudnék ügyészséget megjárt ügyekről mesélni.. el sem hinnéd miért képesek emberek egymást feljelentgetni.

2016. máj. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :D
2016. máj. 5. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!