Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a véleményetek, ha valaki...

Mi a véleményetek, ha valaki egy blogról lemásol cikket, és a saját blogjára felrakja. Ha nem írja oda honnan van az már lopásnak számít ugye?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 29. 12:38
 1/7 A kérdező kommentje:

Vagy ha fel is van tüntetve az oldalon, hogy ne másolja, hanem inkább linkelje és ennek ellenére ellopják.

Ti kiakadnátok ha a ti oldlatokról lopnának?

2014. ápr. 29. 12:43
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően minden egyes tartalomnak, akár kép, akár idézet, akár teljes cikk, meg kell említeni a forrását.
2014. ápr. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem lopás, hanem szerzői jogok megsértése! A Btk. egyértelműen fogalmaz a lopás kapcsán: aki idegen dolgot mástól azért vesz el, hogy azt jogtalanul eltulajdonítsa, lopást követ el. A dolog valamilyen fizikai, testi tárgyat jelöl a jogban, illetve ilyen módon hasznosítható természeti erőt, elektromos áramot. A szellemi tulajdon (blogposzt) nem tartozik azonban alá. Gyakori tévhit, de erre nem lehet lopást elkövetni.


Az elhatárolásnak nagy jelentősége van: az előbbi közvádas büntetőeljárás, míg utóbbi polgári peres eljárás. Mivel minden művet megillet a szerzői jogi védelem, polgári pert indíthatsz ellene, hogy szüntesse meg a jogsértést, de gyakorlatilag egy blogposzt esetén több energiabefektetést jelent, mint amennyi hasznot hajt. Hogy károd keletkezett, neked kell bizonyítani, ennek hiányában pusztán arra fogják kötelezni, hogy szedje le a tartalmat.

2014. ápr. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Büntetőeljárás is indítható (Btk. 385. §) - magánindítványra, de közvádas -, ha a szerzői jog megsértése vagyoni hátrányt is okozott.
2014. ápr. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Csak egy blogról van szó. De idegesítő, hogy egy nagyobb oldal lemásolta a bejegyzést és semmit nem írt mellé. Olyan mintha ők írták volna. Ez már nem az első eset és nem csak velem. Ráadásul a facebookon is fent vannak, és meg is osztották sokan. Míg az eredeti cikket így nem találják meg. Ezt igazságtalannak érzem. Írtam egyszer a facebook bejegyzésük alá, de valaki azt válaszolta, hogy ne nagyképűsködjek. Szerintetek is nagyképűség, ha elvárom, hogy legalább odaírja az oldalam nevét? Én dolgoztam rajta, valamikor több napot és forrásokat is feltüntettem. Ő meg fél perc alatt lemásolja és aztán besöpri az elismerést.
2014. ápr. 30. 11:45
 6/7 A kérdező kommentje:
Úgy tesznek, hogy még én érezzem rosszul magam, mert mertem szólni. Én nem keresek ezzel pénzt, nem is akarok. Ez elvi kérdés.
2014. ápr. 30. 11:52
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ilyennél én is kiverném a balhét, tekintve hogy nemcsak illik, de kötelező is feltüntetni a forrást, vagy legalább a linkjét oda szúrhatná.


Vagy csak szimplán belinkelném alá a saját oldalam, és közölném, hogy legközelebb legyenek szívesek forrást megjelölni.

2014. ápr. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!