Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogtalanul korlátozták a...

Jogtalanul korlátozták a vizet, mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés

Tartozás miatt a vízmű emberei feltúrták a ház előtti, út melletti részt, és arra a szakaszra szűkítőcsövet raktak fel, tették mindezt mindenféle figyelmeztetés nélkül; sem a tartozásról, sem a korlátozásról nem értesítettek, sőt, még a munka végeztéről sem kaptam semmilyen jelzést (például a postaládába sem dobtak be semmit, hogy ekkor és ekkor itt voltak). Az ügyfélszolgálatot felhívtam, ott mondták, hogy ez megtörtént.


Jogtalannak érzem ezt az egész eljárást, így arra lennék kíváncsi, hogy van-e valamilyen jogi lehetőségem arra, hogy díjmentesen visszaállítsák az eddigi szolgáltatást (160.000 forint lenne a visszakötés, értelemszerűen sem nem tudok, sem nem akarok ennyi pénzt fizetni érte).


A segítséget előre is köszönöm!


2016. máj. 4. 22:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Tartozol? Ennyi.
2016. máj. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
Nem szoktál számlát kapni? Azon ugyanis rajta vannak az ilyen apróságok mint tartozás.
2016. máj. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
Azért a tartozás és a feltúrás között hónapok szoktak eltelni, ne mond már, hogy nem volt semmi gyanús.
2016. máj. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Megkérhetnélek arra titeket, hogy arra koncentráljatok, hogy mit kellene MOST tennem, és nem arra, hogy mit kellett volna? ... Nyilvánvaló, hogy az életemben nem az az egyetlen probléma, hogy a vízszámla be van-e fizetve vagy sem... Igen, elmaradt... Nem, nem küldtek felszólítást (valószínű, hogy akkor befizettem volna)... És ha a szabályzatukban is az szerepel, hogy az adósokat legalább kétszer ajánlott levélben értesítik (amiből én egyet sem kaptam meg, a számlát pedig nem ajánlva küldik), akkor nehogy már az legyen a jó megoldás, hogy se szó, se beszéd korlátozzák a szolgáltatást... és azért nekem az adósságom többszörösét kelljen fizetnem, hogy visszakössék...
2016. máj. 4. 23:51
 5/11 Gugu Gabor ***** válasza:
Belinkelnéd hogy hol találtad ezt a szabájzatot belinkelnéd?
2016. máj. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%

"Igen, elmaradt"


Ennyi. A te hibád. A teendő egyszerű: befizeted a tartozást és a visszaállítási díjat.

2016. máj. 5. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Úgy látom, teljesen értelmetlen volt segítséget kérni... tipikus magyar mentalitás... ha már segíteni nem tudok, belerúgok még egyet a szerencsétlenbe...
2016. máj. 5. 00:39
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Hiaba erzed jogtalannak, a szukito felszerelese jogos. es mar semmit sem tehetsz csak fizetni.

en sem kapom meg rendesen a vizszamlat, volt hogy fel evig mem kuldtek, majd jott a felszolitas hogy elzarjak a vizet.

epp ezert volt a sajat erdekem hogy idonkent felhivjam a vizeseket vagy bemenjek hozzajuk hogy ne legyen tartozasom...

2016. máj. 5. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Mit kellene tenned: fizetni.

Fizettél volna, ha szólnak? Persze...

2016. máj. 5. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
74%

# 4/9 Időpont tegnap 23:51


Én pedig arra szeretnélek megkérni, hogy koncentrálj arra, hogy mit kérdezek, nem azt, hogy miért. Épp ezért kérdeztem, mert többet tudunk, hogy mi történt.


Ha küldtek ajánlott levelet, annak nyoma van. A helyi postára menj be, le kell kérdezni mikor adták fel. Emellett a vízművektől elkérni a postai feladóvevényt, amivel bizonyítják, hogy küldtek ajánlott levelet.


Más lett volna a helyzet ha küldtek ajánlott levelet, az értesítő is nálad volt, csak teljesen leszartad, azt hitted ezzel elintézed. Fölöslegesen meg nem fogok pofázni, ezért kérdezek vissza.

2016. máj. 5. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!