Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Átvágtak Jófogáson! Részletese...

Átvágtak Jófogáson! Részletesebben lent. Mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés
Leírom részletesen a történetet és kérem ha lehet normális, kézzelfogható válaszokat várok mert mindenféleképp cselekedni szeretnék és ha lehet akkor okosan csinálnám! Szóval, rendeltem egy telefont egy alaktól. Gmailen beszéltük meg a részleteket mert ott gyorsabb volt (Jófogáson sokat kell várni az üzenetekre). Hogy kikerüljem az átvágást ezért elkértem a telefonszámát, akkor lefényképezte magát az igazolványával és csinált képet az igazolványáról elölről és hátulról is. Aznap délután még állítólag elküldte a telefont futárszolgálaton keresztül. Másnap reggel kellett, hogy érkezzen és a telefon helyett egy routert kaptam... De előtte mielőtt megérkezett a csomag még írt nekem, hogy elcseszte és egy másik gyereknek küldte el a telefonom én meg annak a gyereknek a routerét kaptam el. Mondom rendben van, elkértem a gyerek adatait, ide adta és beszéltem vele. Mondta, hogy elküldi futárszolgálaton keresztül, holnap meg kell, hogy érkezzen... És mikor megérkezik akkor én meg küldjem el neki a routert. Hát nem érkezett meg és már 2-3 nap elmúlt... És egyik fél se jelentkezik hiába írok nekik és hívom fel őket (persze ha létezik az a gyerek akivel állítólag összekevert). Na ennyi a kis történet... Mit tudok ilyenkor csinálni? Kihez tudok fordulni? Viszontlátom én azt a pénzt vagy elúszott? Kérlek segítsetek.

2016. márc. 9. 23:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Internetes Károsultakért facebook oldalt keresd fel .
2016. márc. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Összeállítod a "történeted". Kinyomtatod az email-eket. A futárszolgálatos papírt is viszed! (Ha elektronikusan történt akkor annak email-jét vagy sms-ét) És besétálsz a rendőrségre feljelentést tenni.


Jofogas-on meg itt (alsó sor kék színű részre kattintva) mindent rendesen értelmesen kitöltve:

[link]

2016. márc. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az még nagyon fontos a történetben, hogy mekkora értékű a kár.
2016. márc. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kössz szépen mindkettőtöknek a választ, ment a zöld! :)
2016. márc. 10. 23:20
 5/10 A kérdező kommentje:
Amúgy ha tud még valaki tanácsot adni, szívesen meghallgatom!
2016. márc. 10. 23:20
 6/10 amigdala42 válasza:
Mindenképpen írj a Jófogásra is, ők hozzáférnek a regisztrált adatokhoz . A rendőrség csak 10.000 Ft forint felett foglalkozik a csalással .
2016. márc. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Írtam a jófogásnak is... Azt válaszolták, hogy nagyon sajnálják ami történt ha a rendőrség felkeresi őket akkor kiadják az adatokat amiket elküldtem nekik... Mondjuk azt nem értem milyen adatokat amikor is minden ami szükséges a nyomozás elkezdéséhez az már nekem is megvan, és el is küldtem a rendőrségnek. Nem várok én semmilyen jófogásra... Ha rajtuk múlna sose kezdődne semmi az ügybe. Egyedül az IP cím nincs meg de azt az "okos" jófogás csapat se tudja megtalálni. Áhh, rá kellett jönnöm, hogy trágya az egész oldal úgy ahogy van. Ha sajnálják, hogy a vevőket sorba átcseszik akkor cselekednének de nem csinálnak ezek semmit, a csalókból élnek és pont ezért nem is akarnak ezen változtatni. Ha nagyon fontos lenne számukra, hogy a vevő de se az eladót ne érje átcseszés akkor egy az egybe átkopíroznák a vaterát, ha nem is mindent, hogy azért legyen különbség a két oldal között de a legfontosabbakat igen a biztonságos vásárlás és eladás téren. Ennyi volt részemről a Jófogás. Velem még egyszer nem basznak ki.. Se az eladók se senki. Ezután ha valamit szeretnék venni akkor csakis Vatera. Ha nincs vaterán akkor Ebay ha nincs ebayen akkor meg bolt.
2016. márc. 23. 01:41
 8/10 anonim ***** válasza:

TeszVesz oldalon úgy kell regisztrálni, hogy postán, zárt borítékban a valós címre küldi ki az aktíváló kódot. A vevők értékelik az eladókat, és látják egymás értékelését, - így már csak ezért sem éri meg okoskodni.


Jófogásra csak most pár hete regisztráltam, mert pörög. Meg is lepődtem, mennyire egyszerű. Itt viszont nem vennék semmi olyasmit, amitmajd akkor elpostáznak, ha már fizettem. Na még mit nem! Amit személyesen nem tudok megnézni MIELŐTT fizetek, azt inkább nem veszem meg. De eladni is csak úgy hirdetem a dolgaimat, hogy személyesen érte lehet fáradni, én nem vesződök a postán küldözgetéssel, aztán meg bizonygassam ha (pölö) elvész menet közben hogy nem én vagyok a hunyó.


A sok más különbség mellett (teszveszen felfele licitának, jófogáson még vásárlás pillanatában is alkudoznak, stb) meg kell szokni az oldal sajátsáait, és onnantól aszerint berendezkedni.


A konkrét ügyben most már legfeljebb a rendőrség segíthet, - a továbbiakban viszont szerintem a fentiek szerint járj el te is...

2016. ápr. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
(TeszVesz = Vatera)
2016. ápr. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Így lesz.
2016. máj. 7. 13:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!