Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Lakásbiztosítást ki fizeti a...

Lakásbiztosítást ki fizeti a tulajdonos vagy a bérlő, és kinek a nevére szól?

Figyelt kérdés
Tesóm albérletében a tulajdonos nevén van a lakásbiztosítás. (Volt már náluk betörés is, és a biztosító fizetett.) Most költöztem én is albérletbe, és sajnos előre nem beszéltünk a lakásbiztosításról. Első albérletem...a tulajdonos mondta, hogy nincs lakásbiztosítása, mert állítólag úgy ő nem tud kötni, hogy közben bérlő lakik a lakásban... Mit tudnék csinálni, győzzem valahogy meg a tulajdonost vagy kössek én?

2016. febr. 2. 11:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A tulajdonos nem köteles biztosítást kötni. Ha köt, azt egész biztosan bele is számítja a bérleti díjba. Jelenleg nálad nincs biztosítás, és eszerint kalkulálta ki a tulajdonos a havi összeget.

Vagyis, lehet, hogy rá tudnád venni, de hogy emiatt a bérleti díjat emelne, az nagyon valószínű.

2016. febr. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is van kiadó lakásunk, de mi bebiztosítottuk és nem terheltük a bérlő terhére. Ne adj isten, történik egy gázrobbanás, tűzvész, csőtörés stb. mit csinálunk?

Szerintem, hogy ki lakik a lakásban, a biztosítónak mindegy. A lakásbiztosítások a lakásra szólnak és nem az ott lakókra.

2016. febr. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Előző: te úgy gondolod, hogy neked jó, ha van biztosításod, ezért kötöttél biztosítást.

A másik ember úgy gondolja, hogy minek az, ő nem köt biztosítást, hanem minden elképzelhető okra hivatkozik, hogy ő miért nem köthet. Ha mégis rágja a fülét a lakó, akkor köt, de utána nem 30 E lesz a lakbér, hanem 32. Nem feltétlen úgy, hogy 30 a bérlet, plusz 2 a biztosítás, hanem egyben, a bérlet 32.

2016. febr. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Szerintem a lakásbiztosítás nem függ attól van e bérlő avagy nincs. Nem a bérlőtől féltve biztosítják hanem egyebekre. Amit a bérlő okozott azt ki kell fizesse, ez jogszabály. Nincs értelme a bérlőre terhelni a biztosítást mert nem miatta szükséges. Nem illik...


"Lakásbiztosítást ki fizeti a tulajdonos vagy a bérlő, és kinek a nevére szól?"


Először is ki fizeti? Aki megkötötte és aki a szerződésben vállalta a fizetést.


Kinek a nevére szól? Akiére megkötötték. Nincs ilyen hogy kiére. Amúgy furcsállnám ha a bérlő nevére lenne kötve mivel nem az ő tulajdona a bérlemény.


Végül köthet e a bérlő saját maga lakásbiztosítást? A bérlőnek joga van lakóhelyének védelmére. Ez a jog. Zárat is cserélhet pl (saját költségen!). (Eredeti zárat ha elmegy visszateszi.)

2016. febr. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 TappancsMancs ***** válasza:
100%

A bérlőnek a saját ingóságaira érdemes kötnie, a bérbeadónak meg az ingatlanra.


De olyan nincs - már ha ez a kérdés - hogy a bérbeadó kötött egy biztosítást ami nincs a szerződésben és utána kéri az árát. Te azt fizeted amit aláírtál ebből a szempontból. Meg kell nézni ki vállalta a biztosítást fizetését a papírokon. Ennyi.


"Tesóm albérletében a tulajdonos nevén van a lakásbiztosítás."


Azért az ő nevén mert ő kötötte, így akarta. A tulaj is köthet ha akar.

2016. febr. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Közben megnéztem pár honlapot és a K&H-nál is van olyan biztosítás, amit kifejezetten albérletre is meg lehet kötni. Úgy látom az lenne a logikus, ha én mindenképpen kötnék az ingóságaimra, így a saját dolgaim legalább védve lennének.

2016. febr. 3. 10:14
 7/9 anonim ***** válasza:
91%

Igen, te köss a saját dolgaidra, de csak azokra.

Amúgy én nem vagyok biztosítás-fan, a biztosítók a beszedett összegnek talán a harmadát vagy esetleg felét fizetik ki biztosításra, a többi elmegy a költségekre meg haszonra. Ilyen alapon neked is fialhat a pénz, hosszú távon összejön egy nagyobb káresemény ára. Kivéve, ha kimondottan valami plusz veszélyforrás van nálad.


"Nincs értelme a bérlőre terhelni a biztosítást mert nem miatta szükséges. Nem illik..."

Tegyük fel, hogy van a lakásban légkondi. A tulajdonos ezt is beszámítja a bérleti díjba, mert egy plusz érték, a tulajnak meg plusz költség. Ha biztosítás van a lakáson, ami kiterjed a lakó cuccaira is, az is egy plusz érték, a tulajnak meg plusz fenntartási költség, amit nem akar veszteségnek elkönyvelni.

Amúgy ő is köthetne olyan biztosítást, ami nem vonatkozna a lakó cuccaira.


"De olyan nincs - már ha ez a kérdés - hogy a bérbeadó kötött egy biztosítást ami nincs a szerződésben és utána kéri az árát. Te azt fizeted amit aláírtál ebből a szempontból."

Igen, január 1-ig. Utána a bérbeadó emelheti a díjat. Nem kell indokolnia sem. A lakó vagy elfogadja, vagy csomagol és balra el.

2016. febr. 4. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A mi kiadott lakásunkra mi kötöttünk biztosítást, ez a szerződésben benne is van (mi fizetjük), viszont a bérlő saját dolgaira köthet biztosítást, ezt is beleírtuk.
2016. febr. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A lakásbiztosítás a te érdeked.


... ha eset adtán olyan károk lépnének fel, amit egy lakásbiztosítás lefed akkor a lakásbiztosítás hiányában neked kellene fizetned.



Gondold át!

2023. márc. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!