Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fosszíliákat, preparátumokat,...

Fosszíliákat, preparátumokat, kitömött állatokat, kőzeteket vásárolnék interneten oktatási célokra, ezen belül is biológia, kémia, és földrajz oktatására, van valakinek tapasztalata erről, van ennek jogi akadálya? Nem sértenék vele semmi törvényt?

Figyelt kérdés

Fosszíliák alatt fogakra, csontokra gondolok, illetve különböző ásványokba zárt élőlényekre.

[link]

Preparátum alatt mikroszkóp alá való preparátumokra gondolok, pl.: szívizom szövet, vagy trachea keresztmetszet stb stb

[link]

[link]

Kőzetek alatt, simán kőzetekre, azaz különböző ásványokra gondoltam (kristályokra is).

[link]

[link]

Kitömött állatokat tekintve nem is inkább kitömöttek, inkább csontvázak lennének, vagy ezek replikái.

[link]

[link]


Nem védett állatok, vagy azok maradványairól lenne szó. Ennek a tilalmáról tudok, viszont a fentiekről nem igazán rendelkezek információkkal, és nagyon nem is tudtam hogy kellene rákeresnem.



2016. máj. 5. 10:33
 1/2 A kérdező kommentje:
Ha tudtok a tilalmáról, linkelnétek be jogszabályt, vagy az is elég, ha a nevét leírjátok, és rákeresek én.
2016. máj. 5. 10:34
 2/2 MDaniel98 ***** válasza:
Nem hiszem, hogy bármilyen akadálya lenne feltéve, hogy nem muzeális jellegű a dolog.
2022. júl. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!