Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Illegális vagy legális?

Illegális vagy legális?

Figyelt kérdés
A vipera az legális, nem?? Hiszen rengeteg helyen árulják, akkor csak az. Boxer viszont illegális, viszont én azt is be szeretnék szerezni. Lehetséges ilyen??

2016. máj. 6. 22:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Megvásárolhatod, otthon tárolhatod, de közterületen viselni illegális.
2016. máj. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Önmagukban is bünti jár érte, ha olyan látja meg nálad aki pikkel rád. Elég ha megereszt egy telefont hogy tudomást szerzett arról hogy viperával meg boxerrel jelensz meg az utcán pl.


Egyébként rendelni és boltban árusítani itthon nem is igen lehet, tehát csak kéz alól tudsz venni, azt is utána járás alapján.

2016. máj. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

[link]

Akkor mondjuk, innen megrendehletem nem??

De azt nem értem, hogy mivel rosszabb, mint mondjuk egy kés?? Kés pedig lehet az embernél..

2016. máj. 6. 23:05
 4/10 anonim ***** válasza:
Késből is csak 8 centis pengéjűnél kisebb lehet nálad. Persze azzal is lehet embert ölni, de mégsem tilthatják be, érthető okokból.
2016. máj. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Otthon lehet nálad, de közterületre nem viheted.


Egyébként ezt a szabályozást nem is igazán értem. Egy baltával sokkal nagyobb kárt tudsz okozni és mégsem tiltja semmi, hogy kividd az utcára.

2016. máj. 7. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
#5 szerintem ha bíróság elé kerül a dolog, akkor bizony előfordulhat, hogy igazolnod kell, hogy jogosan volt nálad pl a balta, ami már izzasztóbban hangzik.
2016. máj. 7. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Mondjuk, ha boxer kellene, ami elfér a zsebembe, akkor ha igazoltatnak, akkor meg is motoznak, és megtalálnak, vagy csak olyankor a papírjaim kellenek??
2016. máj. 7. 07:30
 8/10 anonim ***** válasza:
Attól függ miért igazoltatnak.
2016. máj. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"#5 szerintem ha bíróság elé kerül a dolog, akkor bizony előfordulhat, hogy igazolnod kell, hogy jogosan volt nálad pl a balta, ami már izzasztóbban hangzik."


Én most nem azt ajánlottam, hogy baltával vágjon rá valakire az utcán. Csak azt, hogy ha viperát lóbálva mennék az utcán és meglátna a rendőr, abból baj lenne, viszont ha egy balta van a vállamon, a kutyát se érdekelné. Bizonyítani meg mi sem egyszerűbb: munkaeszköz, kellett, kész.

2016. máj. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A vipera KKVE, ezért közterületen viselése szabálysértés, és pénzbírság lehet belőle, HA megtalálják nálad.


Egy jótanács: szlovák webshopból ne vegyél !!

Már többen póruljártak vele !

2016. máj. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!