Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A YouTubera akarom feltölteni...

A YouTubera akarom feltölteni a zenéimet mostmár, hogy tudom levédetni őket?

Figyelt kérdés

...ha egyáltalán szükséges.

Van egy rakás saját zeném, szeretnék velük mostmár pénzt is keresni.. beregisztráltam a YouTubera hivatalosan is, szép lassan töltögetni fogom fel a zenéimet.

Le kell védeni őket vagy Stb., vagy nincs semmi tennivalóm?



2016. máj. 8. 22:16
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha valóban van benne pénzügyi potenciál, akkor az Artisjust keresd fel, egyébként lehet, hogy fölösleges.
2016. máj. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A szerzői jogról 1999. évi LXXVI. törvény 1. § (1) bekezdése alapján az irodalmi, tudományos és művészeti alkotások generális jellegű jogvédelemben részesülnek. Ez azt jelenti, hogy a szerzői jogok mindig a szerzőt illetik, ehhez nem kell semmiféle nyilvántartásba vétel.


Más kérdés persze, hogy ki is a szerző. Ez jogvita esetén bíróság előtt bizonyítandó. Ennek elkerülését szolgálja a mű nyilvántartásba vétele amit a SZTNH-nál (Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala) kérvényezhetsz (ld. önkéntes műnyilvántartás). Ha persze nemzetközi babérokra törekszel, akkor célszerűbb egyenesen a WIPO-hoz (World Intellectual Property Organization) fordulni. Ez esetben a műved a nemzetközi műnyilvántartásba kerül felvételre, így Bangladesben sem fogják tudni elbitorolni a szerzői jogaidat.


Végül az említett Artisjus egy ún. közös jogkezelő szervezet (egy olyan egyesület, ami azzal foglalkozik, hogy akkor is beszedje a szerzői jogdíjakat, ha erre a szerző egymaga egyedül nem képes). Azt nem tudom, hogy ők is vezetnek-e külön műnyilvántartást.

2016. máj. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!