Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Steam-en szerettem volna...

Steam-en szerettem volna feltölteni 10 eurót, hogy megvásároljak egy játékot. De véletlen az exem kártyájával fizettem, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Nem néztem, hogy melyik kártya szerepel a vásárlásnál, ( mivel megszoktam, hogy csak a sajátom) és az exem kártyájával fizettem. Nem rég lett vége a kapcsolatnak,3 napja. Összepakolta a cuccait, és lelépett, semmit nem mondott, és jelét sem adta a tudtomra. Anyáméknak, tartozik 80 ezer Forintal, + ellopott egy sporttáskát, és egy laptop táskát. Kiderült, visszament az exéhez, aki verte, és megcsalta állandóan, Ő írt nekem egy fenyegető levelet, hogy felleszek jelentve. 3.000 Ft-ról beszélünk, akitől jött az üzenet az a jelenlegi párja újra, roma származású, balhés ember. Számítsak feljelentésre, illetve mik a lehetőségeim, mit tegyek ha feljelent és nem csak ijesztegetés ?

2015. nov. 30. 16:01
 1/9 anonim ***** válasza:

A kerettörténettől és az esettől eltekintve, logikusan gondolkodva: miért nem utalod vissza neki vagy fizeted meg készpénzben? A tévedést ezzel megtéríted, a többi ügyben pedig ettől függetlenül lehet még ölni egymást. Kicsit túlkomplikáltnak tűnik az eset, és lehet hogy az is, de itt most háromezer forinton megy a dráma.


Véletlenül elvetted 3000 forintját? Add vissza és kész, ezzel le van zárva, te pedig tisztáztad magad.

2015. nov. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen 3ezer Ft-n van a dráma, amíg a szüleim tartották el, jó volt minden, majd halmozta a tartozását, anyáméknál, és a barátnőinél is. Ellopta a sporttáskát ami önmagában 5-6ezer Ft volt. Nemtudom, hogy tartsak -e a feljelentéstől vagy ne. Vagyonőr tanfolyamra járok, szóval különösen nem jönne jól a feljelentés..
2015. nov. 30. 16:32
 3/9 anonim ***** válasza:

Bizonyíthatóan eljuttatsz hozzá 3000 Ft-ot és meg is van oldva.

Az, hogy másnak tartozik, ahhoz neked semmi közöd, még úgy se, hogy az egy rokon. Ha a táska a tied, akkor tedd meg a szükséges lépéseket, de ne önhatalmúlag.


Ez amúgy legrosszabb esetben is csak szabálysértés, így semmiben sem érinti a vagyonőrséget.

2015. nov. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

3000 FT? 20.000-től számít lopásnak. Max a bíróság kötelez téged a kifizetésre.


„Anyáméknak, tartozik 80 ezer Forintal, + ellopott egy sporttáskát, és egy laptop táskát.”<-- Én még megvenném a helyedben a STAR WARS Battlefrontot is a kártyáján meg vagy hét új játékot.

2015. nov. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Tehát semmi esetben sem kaphatnék priuszt ? Kifizetem mihelyst van rá lehetőség, ugyanis a címét nem tudom, mert kiderült, hogy nem létező állandó lakcíme volt, nem tudom és nem értem, hogyan, hozzám csak ideiglenesen volt bejelentve.Elérni szintén nemtudom, mivel letiltott a telefont meg nem veszi fel .
2015. nov. 30. 18:06
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
"amíg a szüleim tartották el" miért is tartották el a szüleid ez itt a kérdés? veled is komoly gondok vannak tudod zsák a foltját
2015. nov. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem ez a kérdés, látom tudsz olvasni. Ha csak kritizálni jössz , akkor tovább is állhatsz, nem vagyok vevő a hülye emberek véleményére. Semmi közöd hozzá, sőt senkinek sem, hogy miért tartották el, csak hozzátettem. Ilyen egyszerű, menj máshova kritizálni, köszi.
2015. nov. 30. 21:40
 8/9 anonim ***** válasza:

"20.000-től számít lopásnak"

Ez baromság. 50 001 Ft-tól számít bűncselekménynek, alatta tulajdon elleni szabálysértés összeghatártól függetlenül.


"Tehát semmi esetben sem kaphatnék priuszt?"

Nem kapsz szabálysértés miatt. Erkölcsibe csak akkor kerül be bármi is, ha büntetőeljárás folyamatban van, vagy bűncselekmény miatt (komolyabban) szankcionáltak.


Mégha komolyabb bűncselekményt is követsz el, vagyonvédelmi képzésen akkor is részt vehetsz, csupán a vagyonőri igazolványt nem válthatod ki egy ideig.


Vagyonvédelmi törvény:

6.§ (4) E törvény hatálya alá tartozó tevékenységet nem végezhet, akivel szemben a (3) bekezdés b) pontjában meghatározott

a) szándékos bűncselekmény miatt végrehajtandó szabadságvesztést szabtak ki,

aa) öt évet el nem érő szabadságvesztés esetén a mentesítés beálltától számított öt évig,

ab) ötévi vagy azt meghaladó szabadságvesztés esetén a mentesítés beálltától számított nyolc évig,

b) szándékos bűncselekmény miatt végrehajtásában felfüggesztett szabadságvesztést szabtak ki, a mentesítés beálltától számított három évig.

2015. nov. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a korrekt választ ! Azóta a bankkártyámról lenyúlt a kedves párja 170ezer Ft-ot, exemnél maradt a kártya , nem vettem észre, mert azon voltam , hogy kijelentsem a lakásból.. + Voltam póstán , akkor még nem jutott a tudomásomra, hogy meglopott, de elküldtem postán az anyáék címére a 3ezer Ft-ot.. utólag belátva, nem kellett volna.
2015. dec. 1. 00:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!