Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fht mellet feketén dolgozok...

Fht mellet feketén dolgozok mit csináljak hogy magamat és a céget is kihuzzam a bajból?

Figyelt kérdés

Tehát álláskeresőn vagyok kapom az aktív korúak segélyt, de mellete már 6 hónapja feketén dolgozok, hogy tudom elintézni azt hogy kitöröljenek a regisztrált álláskeresésből a nélkül hogy gyanakodnának hogy én már dolgozom csak feketén, pluszba részeg állapotomba mondtam telefonon keresztül hogy márt munkába álltam... persze azt nem hogy feketén, de mégis valami most mondanom kell hogy bocs mégsem dolgozok sehol és otthon ülök állásokat keresve.


Tehát hogy vázoljam fel ezt az ügyintézőmnek hogy ne járjak rosszul ?



2016. máj. 10. 07:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem bonyolult ez. Ha már úgyis ott dolgozol, köttök egy munkaszerződést, ezzel bevonulsz a munkaügyi központba és kéred, hogy töröljenek az álláskeresők közül. A kutyát nem fogja érdekelni, hogy a szerződés előtt te már ott dolgoztál. Az, hogy részegen össze-vissza beszélsz, már más kérdés, hülyének lenni nem kötelező.

Bár gondolom, a probléma ott van, hogy a jelenlegi munkahelyed alapvetően nem akar téged bejelenteni, mert mindkettőtöknek jobb ez így valamiért. Hiszen ha akarná, már rég megtette volna.

2016. máj. 10. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ez az, Ha a munkáltató megtudná hogy én regisztrált álláskereső vagyok szerintem kiadná az utamat, viszont így eddig semmi bajunk sincs egymással rendesen kifizet.


Mi lesz ha egyszerűen nem jelenek meg az adott időpontban a munka ügyön ? Akkor egyszerűen kitrörőlnek és onnantól elvileg nincs több dolgom ?

2016. máj. 10. 08:05
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem értem. Ha a munkahelyedet az úgy önmagában nem zavarja, hogy feketén foglalkoztat, akkor az miért jelent nekik gondot, hogy mellette regisztrált álláskereső vagy?

Egyébként az általad leírt módszer is működik: ha nem működsz együtt a munkaügyi hivatallal (bocsánat: a kormányhivatal munkaügyi kirendeltségével vagy hogy is hívják), akkor törölnek a nyilvántartásból. Viszont egészen másak az ilyen törlés következményei, mint ha munkát találsz és úgy kerülsz ki a névsorból.

2016. máj. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Lényegében, akkor vissza kellene fizetnem az FHT addig felvett összegét ?
2016. máj. 10. 12:50
 5/5 A kérdező kommentje:
A téma egyik felét sikerült meg oldanom, most az lenne a lényeg hogy megszabaduljak az FHT -től anélkül hogy fissza kellene fizetnem,
2016. máj. 10. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!