Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az ilyen is internetes zaklatá...

Az ilyen is internetes zaklatásnak számít? Fel lehet jelenteni érte az illetőt? Ha igen, hol?

Figyelt kérdés

Kétségbeesett tini vagyok, van egy fiú, aki eleg kozel lakik hozzánk. Régebben kétszer összefutottunk, egyszer lesmárolt, én eltoltam magamtól, aztán meg aznap megírtam neki, hogy ne haragudjon, de én ezt nem szeretném, mert én kapcsolatban vagyok és nem érzek semmit iránta. Nagyon udvarias es kedves voltam vele, elhiszem, hogy rosszul esett neki, de nem tudok mit csinalni, plusz, az én saját döntésem kivel randizok. Ezután többször megfenyegetett hogy eljön hozzánk ( nem tudom tenyleg tudja-e, hol lakom pontosan ), meg hogy öngyilkos lesz stb.

En tenyleg nem tettem-vettem neki magam, mielőtt bárki is engem hibáztatna. Többször láttam hazafele jövet, nagyon para, eddig mindig sikerült elbujnom. Letiltottam Facebookról, anélkül hogy belekeveredtem volna bármi veszekedésbe; megtalált instagramon, es beteg módon kommentelgetni kezdett a képeim alá. Onnan is azonnal letiltottam. Elkezdett az egyik barátnőmnek irni, hogy üzenjen nekem rajta keresztül. Ő is letiltotta. Többször hívogatott is, éjszaka, persze onnan is le lett tiltva. Azt hittem vege, de egy hete megtalálta az e-mailem. Olyanokat irt hogy ha ribi vagyok és hogy látott a buszon es reméli többször lát majd... Kezdek megőrülni, és tenyleg nem tudom mit csináljak, ha fel lehet jelenteni, akkor fel szeretném... Nem tudom ez hogy működik...

Es igen, 'úristen te mennyi vagy, 13???' válaszokat nem szeretnék. Nekem most tényleg segítség kell. Mit tegyek?


2016. máj. 12. 20:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen zaklatás és igen, fel lehet. A szüleiddel beszélj, első körön próbáljatok beszélni vele, ha kell akkor a szüleivel. Valószínűleg elkerülhető a bíróság, csak helyre kell rakni az illetőt.
2016. máj. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2016. máj. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

te kasztingos cica, egyrészt a tűzzel játszani veszélyes dolog, másrészt igen, ez kimeríti a zaklatás tényálladékát

mondjuk első körben muter-fater kombónak kellene szólni, de ízibe'

2016. máj. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
65%

14 vagy, tudjuk.


Azt viszont kihagytad, hogy a srac vega?

2016. máj. 13. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Rendőrségen lehet feljelentést tenni.
2016. máj. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Kislány vagy...


A ötegeddel kapjátok el a srácot és beszéljétek meg vele hogy hagyjon.

2016. máj. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!