Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az jogszerű, ha egy webáruházb...

Az jogszerű, ha egy webáruházban nem adnak lehetőséget a személyes adatok törlésére?

Figyelt kérdés

Rendeltem egy webáruházból, viszont a továbbiakban nem szeretném, ha a személyes adataimat tárolnák a szervereiken, így törölni akartam magam. Erre viszont nincs lehetőség.


Tehát a webáruház az idők végezetéig tárolhatja a személyes adataim. A webáruházat a tulajdonosa elvileg bármikor eladhatja másnak, persze a felhasználók személyes adataival együtt, amihez ki tudja, ki férhet még így hozzá, és persze mire használják majd fel a későbbiekben.


Ez így 100 százalékig jogszerű?



2016. máj. 15. 10:53
 1/3 kovpet ***** válasza:
Lehet, hogy a weben nincs lehetőség, de ha írsz nekik egy emailt, amiben kéred az adataid törlését, akkor azt nem hiszem, hogy megtagadnák. Jogilag sem tagadhatják meg tudtommal, de minek is tennék?
2016. máj. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

ne viccelj pl reklám célokra nagyon is gyűjtik az adatokat.

aztán meg sokra mész vele ha visszaigazolják neked h törölték és röhögnek a markukba, meg se mozdulnak, ugyan hogy ellenőrzöd?

2016. máj. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Emailben "zaklasd" őket, hátha törölnek. Szerintem nincs joguk tartogatni ha egyszer nem járulsz hozzá.
2016. okt. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!