Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Két kiskorú unokámat - 3,5 és...

Reisz Zoltánné kérdése:

Két kiskorú unokámat - 3,5 és 5 évesek voltak - az apai nagyszülők, fiúk halálát követő 3 . héten ( apa meghalt 2002. 02. 02. , adásvétellel 2002. 02.25-én) kizárták az öröklésből, lehetséges e?

Figyelt kérdés
Azért csak most érdeklődünk, mert a nagymama 2015.decemberében halt meg, és hagyatéki tárgyalásról nem értesítették a fiúk gyámját, az özvegy édesanyát.
2016. máj. 18. 16:13
 1/9 anonim ***** válasza:
34%

Nem, mert jár köteles rész nekik akkor is, ha van olyan végrendelet, amiben kizárták őket.

A régi Ptk volt akkor még érvényben, aszerint 50% jár - de ha nem korrekt a végrendelet, akkor 100% is jár nekik.

2016. máj. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Jaj, bocsi, már új Ptk volt 2015-ben, aszerint 30% jár.
2016. máj. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
36%
De azért újraolvasva nem tiszta. Az apától nem örököltek a gyerekek 2002-ben? Vagy csak most nem örököltek 2015-ben a nagyszülőktől? Mert mind2 esetben kellett volna örökölniük.
2016. máj. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%

Nem egész érthetö, amit írsz, de ha jól értem, a gyerekek apja meghalt 2002, febr 2-án. A nagyszülök meg a saját vagyonukat (feltehetöen ingatlan) eladták 2002 febr 25-én.


Ha ez így igaz, akkor nincs örökség, mert az adásvétel után nincs mit örökíteni.


Akkor hiába halt meg a nagymama, ha nincs vagyon, akkor nincs örökség sem.

És köteles rész sincs, mert nincs mi után számolni.

2016. máj. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én sem értem. Mit adtak el a nagyszülők?

Ha a saját ingatlanjukat, akkor megtehetik, hiszen a saját tulajdonukat akkor és annak adják el, amikor és akinek akarják.

Ha az apuka nevén lévő ingatlant adtak el, akkor viszont menjetek ügyvédhez, mert jár a gyerekeknek az örökség.

2016. máj. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
46%

Az örökségből nem lehet kizárni a gyerekeket, pláne nem kiskorú gyereket. Nem értem, mi történt pontosan. A gyámhatóság engedélye nélkül az apa tulajdonában lévő dolgokat nem lehetett volna eladni.

Jó lenne, ha a kérdező kissé részletesebben leírná, mi a fene is történt.

2016. máj. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Ettől függetlenül a hagyatéki eljárásról értesíteni kellett volna őket, ill. kiskorú esetén a törvényes képviselőt, aki az édesanyjuk.
2016. máj. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

1. Szerintem itt nem az apa, hanem az apa szüleinek volt tulajdona.


2. Ezt a szülök minden megkötöttség nélkül eladhatják, a gyámhatáságnak vagy akárki másnak sincs beleszólása.


3. Mivel nincs örökölni való tulajdon, ezért a gyerekek nem kizárva lettek az örökségböl, hanem egyszerüen nem örökölnek semmit.

2016. máj. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Magyarországon nem lehet kizárni teljesen az öröklésből végrendelettel sem, kivéve alapos indokkal érdemtelenségre hivatkozva, ha megadják . Az pl emberölés, sorozatos börtön stb. Súlyos dolog kell ahhoz, hogy valakinek még köteles része sem legyen. Nálatok másról volt szó.
2016. jún. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!