Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretném Felvenni édesanyám...

Szeretném Felvenni édesanyám vezetéknevét. Hová kell mennem, milyen papírok szükségesek hozzá? Kiskorú vagyok, akkor is lehetséges?

Figyelt kérdés
apai és anyai ágon is én vagyok az utolsó leszármazott, ezért szeretném felvenni
2009. aug. 2. 21:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha kiskorú vagy, akkor a névváltoztatási kérvényt csak a szüleid intézhetik el!
2009. aug. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
azt tudom, bele is egyeztek, csak nem tudjuk, mit kell csinálni, hová kell menni.és hogy mennyibe kerül:D
2009. aug. 3. 10:18
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ományiroda, anyakönyvi hivatal!
2009. aug. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az anyakönyvi hivatalban kell kérvényezni a névváltoztatást. Szüleiddel kell menjél, nekik kell tenni egy nyilatkozatot, vinned kell a személyes irataidat és az anyakönyvi kivonatodat illetve illetéknek pénzt ami ha jól tudom egy egyszerű névváltoztatás esetében 10 ezer forint.

Ha kész a névváltoztatás mehetsz az okmányirodába lecserélni az irataidat. gondolom neked egyenlőre csak személyid van így azt ennek is van kb 1500 illetéke. Illetve ha van akkor az útleveled is.


Nem tudom,hogy esetleg nem akarnád-e megtartani apukád nevét is. Nálunk pontosan hasonló okokból mint nálatok a gyerekeimnek összevont családneve van így viszik tovább az én nevemet is (pl KIs-Nagy) Ez is egy lehetőség ha gondold és ugyanannyiba kerül.

2009. aug. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

utolsó válaszolónak:pontosan úgy szeretném, hogy megtartani az eddigi vezetéknevemet is, de felvenni anyáét is.a válaszodból ítélve ugyanúgy kell eljárni, mint névcserénél.

köszönöm a választ!:D

2009. aug. 15. 09:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!