Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi van, ha valaki nem tölti...

Mi van, ha valaki nem tölti ki az adóbevallást?

Figyelt kérdés
Azt se tudom, hogy kell. Neten nem lehet? Nem kaptam semmilyen papírt, amit ki kellene tölteni, mások kaptak a családból, de én nem. Nem értem, minek kell kitölteni valamit, ha úgyis adózik az ember. Nem változtat semmin, úgyis látják, mennyit adózott.

2016. máj. 20. 10:48
 1/5 A kérdező kommentje:
Most azt olvastam, hogy aki nem vesz igénybe kedvezményeket, annak már idén sem kell kitölteni. Gondolom, én nem veszek igénybe.
2016. máj. 20. 10:53
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Azon kár hőbörögni, hogy miért is kell neked adóbevallást készíteni. Kell és kész, fogadd el, adózni állampolgári kötelezettség - tudod töri órán még úgy tanultad, hogy közteherviselés - aminek a módját az állam határozhatja meg. Egyébként azért kell a bevallásod, mert a NAV-nak csak arról a jövedelmedről van tudomása, ami után te fizettél adót, a több jövedelmedet - ugye ami "fekete" - nem látja, ezért kell most bevallanod, megfizetni utána az adót és ezáltal válik az is "fehérré"). Fiatal lehetsz, de elég szomorú, hogy az említett családban nincs senki aki elmagyarázná neked ezeket. Na figyelj:


Föl mész a NAV oldalára, letöltöd az ÁNYK nevú java alapú programot, letöltöd/frissíted a nyomtatványokat, kikeresed a 1553NY nevű nyomtatványt és kitöltöd a programmal (a kitöltéshez találsz a NAV oldalán útmutatót).


Ha van ügyfélkapud (bár gondolom ilyennel sem bíbelődtél eddig) akkor azon keresztül a neten is benyújthatod, ha nincs akkor szépen kinyomtatod, ALÁÍROD, és postán feladod a NAV-nak.


Minderre máig volt határidő!


A késedelem jogkövetkezménye először is csak annyi, hogy a NAV felszólít majd valamikor szeptemberben, hogy nem kapott tőled adóbevallást, haladéktalanul tegyél ennek eleget. Ha ezek után sem nyújtasz be semmit, akkor bizony megbírságolnak, méghozzá mind addig ismételten, amíg eleget nem teszel a felhívásuknak.


Üdvözöllek a felnőtt életben, hidd el ennél csak rosszabbak jönnek. Ezek után pl. a visszterhes vagyonátruházási illetéktől el fogod dobni az agyad :)

2016. máj. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Neked csak akkor nem kell kitöltened bevallást, ha megcsinálja helyetted a munkáltatód, vagy ha kifejezetten kérted a télen a NAV-ot, hogy ők csinálják meg helyetted. Minden más esetben kell - ennek semmi köze nincs ahhoz, hogy veszel-e igénybe kedvezményt vagy sem.
2016. máj. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha pesti vagy, esetleg a közelben tartózkodsz, villámgyorsan irány a Gvadányi út 69. Zuglóban. Nyílt hét van, ami annyit tesz, hogy ott helyben kitöltitek együtt a bevallást, lepecsételik, és nincs vele gond erre az évre. csak vidd a munkáltatódtól kapott igazolásaidat. 81-es troli az Örsről, Újváros park megálló, egy nagy sárga épületet keress, ha leszállsz, már fogod látni. Ki lesz írva, hogy a Fogarasi út 3-ba költöztek az ügyfélszolgálatosok, de menj csak be, onnan majd eligazítanak. Én a héten voltam, nagyon korrektek.
2016. máj. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok: Gvadányi UTCA, nem út.
2016. máj. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!