Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyire kell részletes...

Mennyire kell részletes megcsinálnom az adóbevallást?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jelenleg egyetemen tanulok és mellette végeztem diák- és statiszta munkákat. Az adót befizette helyettem a diákszövetkezet és a casting cég is. Úgy hallottam, hogy nekem ezekről csak az igazolásokat kéne feltölteni valahova.

Az lenne a gond, hogy pár statiszta munka utáni fizetési igazolásom már nincs meg. Szerintetek jelenthet az problémát, ha nem töltöm fel az összeset?



#FIDESZ #adózás #adó #NAV #Nemzeti Adó- És Vámhivatal
2016. jan. 15. 14:47
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Semennyire. Le kell szarni. Én volt mikor öt évig nem csináltam.
2016. jan. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
59%
Cuki, hogy azt hiszed, a casting cég bejelent :)
2016. jan. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem kell semmilyen igazolást feltölteni, de meg kell őrizni őket 5 évig, és azok alapján kell kitölteni az adóbevallást is.


Nem kötelező teljesen önállóan kitölteni. Egyrészt január végéig kérhető a NAV, hogy csinálja meg teljes mértékben helyetted. Másrészt február közepéig kérhető, hogy a NAV-val közreműködve csináld meg, ez esetben ők csinálnak neked egy bevallást, és csak akkor kell bármit tenned, ha nem értesz egyet.

2016. jan. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!