Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Közszemérem sértésnek minősül ez?

Discovery00 kérdése:

Közszemérem sértésnek minősül ez?

Figyelt kérdés
A párommal parkoltunk Budapesten egy utcában. Csókolóztunk egymáshoz bújtunk és megmarkolászott. Később amikor elindultunk oda ahova mentünk észrevettük, hogy egy iskola előtt parkoltunk és a térfigyelő kamera pont ránk nézett. Lehet, hogy emiatt kapunk valami büntit vagy buta kérdés ez?
2016. máj. 21. 21:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Könyörgöm, 10 másodperc lett volna beütni google-be.

Nem, az teljesen más.

2016. máj. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha te placcra tetted a markolásznivalodat akkor lehet.
2016. máj. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Böngésztem de nem tudtam eldönteni h az-e. Nem nem vettem elő...
2016. máj. 21. 21:17
 4/7 anonim ***** válasza:
65%

Közszemérem megsértése

"Btk. 272. § Aki a szexuális áruk forgalmazásával kapcsolatos előírásokat súlyosan megszegi, vétséget követ el..."


Magyarán: Ha az iskola előtti kis standon gajdol valaki, hogy műfütyköst vegyenek, az a közszeméremsértés.


Amivel szokták még keverni, az a szeméremsértés


"Btk. 208. § Aki magát nemi vágyának kielégítése végett más előtt szeméremsértő módon mutogatja, vétséget követ el..."


Ez meg a tipikus szatír meg ballonkabátos mutogatós ember, a fent leírtaknak semmi köze egyikhez sem.

2016. máj. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2016. máj. 21. 21:31
 6/7 anonim ***** válasza:
Börtönben fogtok megrohadni.
2016. máj. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Még mindig nem értem, hogy egyesek hogyan képesek a már lassan 3 éve totál hatálytalan régi Btk.-ból informálódni...


Az újban (2013. 07. 01. óta hatályos) NINCS semmiféle olyan tényállás, amit a viselkedésetek kimerített volna, a szeméremsértés létezik még, de az a szatírokra áll.


Közerkölcs megsértéseként a szabálysértési törvény (2012. évi II. törvény 192. §) rendelkezik az ilyen magatartások szankcionálásáról, de egy térfigyelőkamerás felvétel alapján kötve hiszem, hogy azonosíthatóak lennétek, arról nem is beszélve, hogy egy belemarkolás még távolról sem számít a közerkölcs megsértésének (ahogy a helyszín, mint az iskola közelsége sem lényeges).

2016. máj. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!