Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Koccanásnál mindig az utolsót...

Koccanásnál mindig az utolsót hozzák ki hibásnak?

Figyelt kérdés

Sajnos, belehajtottunk az előttünk lévőbe. Mi sávot akartunk váltani, mire átmentünk egyből észleltük, hogy megálltak valamiért. Fékeztünk, de sajnos becsúsztunk.

Az utolsó kocsinál se féklámpa, se semmi nem égett, hogy hamarabb láthattuk volna, az első kocsi is csak simán állt a belső sávban.Követési távolságot tartottuk, de csak azt láttuk, hogy közeledünk egyre jobban.

Ilyenkor is. mindig az utolsó a hibás, ugye? Menny idő mire kijön róla a papír?

Bárkinek bármi tapasztalatát megköszönném.


2016. máj. 23. 06:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút egyértelmű, nem kell "kihozni". Miért kéne égni a féklámpájának, ha már áll?
2016. máj. 23. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
26%

Na most akkor hogy volt?

Mert nem minden esetben az utolsó szorul.

2016. máj. 23. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Első, ezért tettem fel a kérdést, mert nem tudom. Azért gondolom nem lehet, csak simán minden jelzés nélkül állni az autópályán. Ezért kérdezek, hogy tudjam :)

Utolsó: Máris leírom.

Köszönöm.

2016. máj. 23. 06:55
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem bújtunk ki a felelősség alól és nem is akarunk. Nem én vezettem és csak magyarázatot szeretnék kapni rá :)
2016. máj. 23. 07:01
 5/9 anonim ***** válasza:

Alapvetően a balról, vagy hátulról érkező jármű a hibás egy ütközésnél kivéve, ha az elsőbbséget máshogy nem szabályozzák táblák, egyebek.


Alapvető, hogy álló jármű nem lehet okozója balesetnek.


Sajnos a ti esetetek is egyértelmű. Ti váltottatok irányt, és ti mentetek neki ezután a másik autónak.

2016. máj. 23. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Így már értem,köszönöm.
2016. máj. 23. 09:14
 7/9 anonim ***** válasza:

"Azért gondolom nem lehet, csak simán minden jelzés nélkül állni az autópályán."


Jaj, dehogynem lehet! Sokszor egész sorok állnak így!

2016. máj. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen, már értem. Köszönöm, hogy elmagyaráztátok.
2016. máj. 23. 18:24
 9/9 anonim ***** válasza:

Azért egy esetet leírok, ami kicsit idevág.

Egy ismerősöm belerohant az előtte lévő kocsiba, mert annak nem égett a féklámpája és későn tudtak csak fékezni. A vizsgálat megállapította, hogy az előtte lévő kocsi lámpája hibás volt, őket ezért megbüntették. Az ismerősömet meg azért büntették meg, mert nem tartotta be a féktávolságot, pedig erről szó sem volt, csak sötétben kicsit mások a körülmények. Az előtte lévő kocsi hirtelen fékezésének meg semmi oka nem volt.

2016. jún. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!