Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Feljelenthetem hamis vád miatt?

Feljelenthetem hamis vád miatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok, annyi a lényeg hogy van egy ügy (verekedés történt) és tanúként mentem szembesítésre, ez mindegy, engem a végén kikérdezett a rendőr, és ott mondta hogy egy másik tanú úgy tanuzott hogy én aznap kábítószereztem(Speed és bogyó), és az ő telefonjáról hívtam fel a dílert, mondta hogy felhívta a tanú figyelmét arra hogy a hamis vád büntetendő de mondta hogy tudja. Ez 5 hónapja történt. Nem rég küldte át a kerületi rendőrségre az ügyet ahol a másik tanú azt mondta hogy ott vettem a cuccot. Mondta a rendőr hogy mivel 5 hónapja történt ezért nem biztos hogy indítanak eljárást ellenem mert már nem kimutatható ha drogtesztet csinálnak, viszont ha mégis elindítják az ügyet, és természetesen negatív lesz a tesztem és ha nem fogja tudni sehogy bebizonyítani hogy ez tényeg megtörtént és lezárják a nyomozást, akkor utána én egyből feljelenthetem hamis vád miatt, ugye? És ha nem indítanak ügyet, akkor is feljelenthetem?


A másik kérdésem meg az lenne, hogy ha tényleg megtörtént volna ez az eset (nem történt meg) és bebizonyosodna hogy bűnös vagyok, akkor utána ellene nem indítanak eljárást bűnrészesség miatt? Mert úgy tanuzott hogy ő oda adta a telefonját hogy felhívjam a dílert, és hogy ő meg a haverja megvárt lent, de ők nem csinálták csak ott voltak velem amíg én csináltam (nagyon hihető), ez bűnrészesség lenne nem? Tehát ha oda adom a telóm hogy arról hívd fel a dílert, megvárlak a háza elött, azután megvárom amíg elfogyasztod és nem hívok rendőrt, szerintem ez bűnrészesség.


2016. máj. 26. 19:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Indíthatsz most is, felfüggesztenék ameddig az alapügy le nem zárul.


Szerintem sem bűnrészesség: nem dolgozol a dílernek, csak 1x odaadtad a telefonod jófejségből, semmit nem kaptál érte. Feljelentési kötelezettséged meg nincs.

2016. máj. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem állna meg, mert az ügyeddel összefüggő dologban mondott olyat amit Te hazugságnak tartasz. Max talán a rágalmazás, de azt sem nagyon hiszem. Kérdezz meg egy büntetőhöz érő jogász, akár neten. ezer olyan oldal van , ahogy szakjogászok , ügyvédek adnak tanácsot.
2016. máj. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A rendőr mondta hogy hamis vád ha nem tudja bebizonyítani, és két külön ügy, mivel egy másik kerülethez került át és ők fognak nyomozni ha indítanak egyáltalán ügyet.
2016. máj. 27. 20:26
 4/4 anonim ***** válasza:

Amíg az alapügy folyamatban van, addig hamis vádért nem lehet eljárást indítani, csak utána.

Mivel előtte bizonyosnak kell lennie, hogy a vád valóban hamis. Tehát előkérdés az alapügy kimenetele.

Mikor az jogerősen lezárult (vagy úgy folytatódik, hogy téged nem gyanúsítanak meg), akkor lehet hamis vád miatt eljárást kezdeményezni.

2016. máj. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!