Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Beadtam a válópert, mire...

KicsiKrisz76 kérdése:

Beadtam a válópert, mire számíthatok? Vannak bizonyítékok, hogy megcsalt a feleségem és nekem támadt, bővebben a kérdésre kattintva.

Figyelt kérdés
Ki kell költöznie a kizárólagosan saját tulajdonú házamból? Gyerek velem marad? Kell fizetnie gyerektartást? Ítélet soká lesz, addig elzavarhatom a lakásomból? Látlelet is készült, hogy feleségem nekem támadt.
2016. máj. 29. 17:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A megcsalásnak semmilyen jelentősége nincs a magyar jogrendben.

Az, hogy neked támadt, a gyerekelhelyezés szempontjából lényeges lehet a bíróságon. Illetve távoltartást is kérhetsz. Gyerektartást az kap, akié a gyerek felügyeleti joga.

A kizárólag saját tulajdonú ingatlanodból kirakhatod, de nem önhatalmúlag.

2016. máj. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Háznál az a kérdés, hogy mikor vetted, mert ha házasság előtt, akkor az különvagyon, csak a tied. Ugyan ez akkor is, ha örökölted. Viszont ha házasság után vetted, akkor hiába van csak a te neveden közös tulajdon és osztozni kell rajta.
2016. máj. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
21%

Ha házasságban vetted még ha te fizetted is ki, de nem volt házassági szerződés, az biza közös tulajdon !


Igazából a válás senkinek sem jó. Gyerekek is megviselik, titeket is. Béküljetek ki. Bocsáss meg neki, kárpótlásképpen kicsit korbácsold meg egy sex jelmezben és fátylat az egészre, ha mást szeret jöhet az édes 3-as

2016. máj. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én javasolnám, hogy keress fel egy ügyvédet, aki minden kérdésedre készséggel válaszol. Egyszerűen azért, mert egy válópernél jól jön egy jogilag jártas ember szaktudása.


Mi itt leírhatjuk, hogy mi a helyzet, de valójában 90%-a a kommentelőknek nem ismeri a jogi szabályozást és így teljesen téves tájékoztatást is kapsz, ráadásul nem lehetünk ott a tárgyaláson, a nyilatkozatok megírásakor, ami szintén igényel nem kevés jogi ismeretet.

2016. máj. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%

Minden kérdésedre több oldalas válasz van, a rövid válasz: "attól függ"


- Valószínűleg ki kell költöznie a saját tulajdonú házadból

- A gyerek valószínűleg veled marad

- A jövedelmetektől függ, hogy kell-e fizetnie gyerektartást

-Az ítéletig nem zavarhatod el, és ajánlom figyelmedbe a "lakáshasználati jog ellenértéke" régies nevén "lelépési pénz" jogintézményét


Remélem, ennyi is segített, de, ismétlem, ez nem egy pár sorban megválaszolható kérdés

2016. máj. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ha van bizonyíték arra, hogy megcsalt és az elfogadható a bíróságon, akkor az válóok lehet. A lakás meg a közös vagyon hosszas procedúra, ha nem tudtok hamar megegyezni.
2016. jún. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A feleség legutóbbi felindulása szerint csak akkor hajlandó elválni, ha talál albérletet, addig itt lakik. Szeretőjéhez meg nem akar mert kicsi a hely. Szerintetek? Hja, átlagban mennyi ideig tart, amíg a bíróság kimondja a válást?
2016. jún. 8. 02:36
 8/8 anonim ***** válasza:
A házasság felbontása nálatok lesz 2-3 tárgyalás is, mivel szerintem nem fogtok egyetérteni a házasság megromlásának körülményeiben, így bizonyítani kell majd ( ez teljesen értelmetlen, de a polgári perrendtartás előírja). A bontásra kérj ún. részítéletet, hogy ha a vagyonjogi vita évekig húzódna, ne kelljen bevárni.
2016. jún. 8. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!