Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van rá esély, hogy visszakapja...

Van rá esély, hogy visszakapjam a pénzem? Mire hivatkozva?

Figyelt kérdés

Fogyasztóvédelmi kérdés.

Vettem egy három méteres oldalkaros, függő napernyőt. Itthon derült ki, hogy alkalmatlan a funkcióját betölteni. Minimális szélben is elrepült, és elört, pedig kb 50 kilóval volt rögzítve. Felhívtam az ügyfélszolgálatot, felvették a jegyzőkönyvet, de még nem jelentkeztek azóta. Én nem akarok csereernyőt, mert ez egy kacat, alkalmatlan arra amire vettem. 23 ezer forintot fizettem érte. Senki nem tájékoztatott arról, hogy kizárólag teljes szélendben használható, és tényleg minimális szellő is alákap és elviszi. Emellett balesetveszélyes is,mert ha a negyedik emeleten nyitom ki, akkor lerepül a teraszról, és simán agyonvághat valakit. A használati utasításban benne van, hogy 30km/órás szél fölött nem használható, de max 20 km\h volt , ezt a omsz honlapja is igazolja.

Minőségi kifogásra hivatkozva elállhatok a szerződéstől, ha személyesen vettem? Vagy mit csináljak, hogy visszaadják a pénzemet?



2016. máj. 31. 12:16
 1/5 anonim ***** válasza:
pénzt a legritkább esetben adnak csak vissza. levásárolhatod az árát maximum. Bár ha nagyon erősködsz, előjössz a jogaiddal, ügyvezetőt kéred, stb, talán visszaadják a pénzt is. Bár nekem ez sem jött be, pedig még asztalt is csapkodtam, de hiába.
2016. máj. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha valóban rögzíted ötven kilóval akkor nem repül el.. ezt nem is értem.


Az meg hogy senki nem tájékoztatott hogy csak szélcsendben lehet használni nem túl jó indok. Megkérdezted?

2016. máj. 31. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Eltörött. Letört a teteje, az repült el. 4 db 40x40-es betonkockával volt rögzítve, plussz két db kb 20 kilós leanderrel.

Miért ezt meg kell kérdezni? Akkor megkérdeztem...

A leírásban a van, hogy 30 km/h szélsebesség felett csukjuk össze. Nem volt annyi. Ez egy rossz minőségű, baleset és életveszélyes xar. Felelőtlenség árulni is.

2016. máj. 31. 15:26
 4/5 anonim ***** válasza:

Tisztelt Kérdező!


Amennyiben a használati utasításában az Ön által feltüntetett adat szerepelt, s Ön bizonyítani tudja, hogy a tartózkodási helyén az adott időpontban mekkora erősségű szél volt, úgy panaszbejelentésével köteles foglalkozni a kereskedő, ahol a terméket vásárolta. Jegyzőkönyvet kell felvennie a minőségi kifogás bejelentéséről, melyben részleteznie kell, hogy az Ön által érvényesíteni kívánt szavatossági jogot miért nem fogadja el.


Amennyiben vita van Önök között a termék hibájának keletkezési okát illetően, úgy a vásárlástól számított hat hónapon belül a kereskedőnek kell bizonyítania, hogy a termék nem gyártási hibás, vagy a hibát a helytelen használat okozta. Ezt általában szakvéleménnyel alátámasztva teheti meg.


Amennyiben bebizonyosodik, hogy gyártási hiba volt, s a javítás nyilvánvalóan nem vezetne eredményre, a csere pedig nem orvosolná a hibát, hiszen ugyanilyen tulajdonságokkal rendelkezik a csere termék is, így a szerződéstől elállhat, és visszakérheti a vételárat.


Ha a kereskedő önként nem hajlandó az Ön szavatossági jogaival érdemben foglalkozni, javasolt lehet - elsősorban ha magyar gyártmányú a termék - közvetlenül a gyártónál bejelentenie termékszavatossági kérését. A termékszavatosságról bővebben blogunkban olvashat: [link]


Sajnos a termékszavatosság esetében pénzbeli jogorvoslatra nem számíthat, de javításra, vagy cserére igen a gyártó részéről.


Ha semmiképp nem tud megegyezni a kereskedővel, akinél a terméket vásárolta, békéltető testülethez fordulhat a megegyezés létrehozása érdekében. Erről bővebben itt olvashat: [link]


Amennyiben pedig úgy véli, hogy a napernyő termékbiztonsági okokból veszélyes lehet, azt a következő linken található módon és helyen jelentheti be a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatósághoz: [link]


Kérjük, hogy a fogyasztóvédelmi hatóság tanácsadó, tájékoztató tevékenységéről való visszajelzés érdekében - akár név nélkül - töltse ki az alábbi linken található, egy perces ügyfél elégedettségi kérdőívet: [link] Köszönjük!


Üdvözlettel: NFH Ügyfélkapcsolat

[link]

[link]

2016. jún. 1. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

Bizonyítani ezt nagyon nehézkes. Az omsz honlapján vannak fent nagyobb városokban mért széladatok, de azt konkrétan, hogy azon a helyen, abban az időpontban milyen erősségű szél fújt, lehetetlen, saját mérőberendezés hiányában. Mint ahogy azt sem tudom bizonyítani, hogy pontosan mikor nyitottam ki az ernyőt.

Az jutott még eszembe, hogy vásárlás előtt nem kellett volna felhívni a figyelmet a termék olyan tulajdonságára, ami akadályozza a rendeltetésszerű használatot? Itt konkrétan arra gondolok, hogy nem hívták fel a figyelmet arra, hogy minimális szélben is használhatatlan, sőt veszélyes a napernyő. A teljes szélcsend feltételezése pedig életszerűtlen, különösen a Kisalföldön, ahol én élek. Nyilvánvalóan nem az a feladata az ernyőnek, hogy megvédjen a széltől, és erős, viharos szélben természetesen nem használható, de az, hogy minimális légmozgás esetén is használhatatlan a termék, szerintem releváns információ lett volna. Ennek tudatában biztosan nem vásároltam volna meg!


A kérdőívet kitöltöm, és amint lesz időm,a bejelentést is megteszem Önöknél!

2016. jún. 1. 12:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!