Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Minden ügyvéd lehet kirendelt...

Minden ügyvéd lehet kirendelt védő ügyvéd vagy erre külön jelentkezni kell valahova?

Figyelt kérdés
Kiből lesz a kirendelt ügyvéd?

#jog #védőügyvéd #kirendelt ügyvéd
2016. jún. 2. 22:28
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Minden ügyvédnek kötelező ilyen kirendeltséget vállalnia?
2016. jún. 2. 22:37
 2/12 anonim ***** válasza:
Lehet-e? Viccelsz? Senki nem akar az lenni. Kötelező nekik megtenni.
2016. jún. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Igen, gondoltam hogy az, de azért megkérdeztem. Köszi a választ.
2016. jún. 2. 23:19
 4/12 anonim ***** válasza:
Kötelező, azonban indokkal kérheti, hogy ne Ő legyen. Alapos indokkal, pl hozzátartozó, vagy pl büntetőben az áldozat hozzátartozója stb.
2016. jún. 3. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%
Egyáltalán nem kötelező! Kirendelt védő az lehet, aki a területileg illetékes Ügyvédi Kamaránál kéri a kirendelhető ügyvédek névsorába való felvételét, és felveszik a névsorba.
2016. jún. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező!

Amikor az ember kéri a Kamarába a felvételét, akkor ott megkérdezik, hogy vegyék-e fel a kirendelhető ügyvédek névjegyzékébe. Ott is kétféle van: büntető kirendelés és polgári kirendelés. Lehet mindkettőt választani, csak az egyiket, vagy egyiket sem.

Azt hiszem, a Budapesti Kamaránál van olyan, hogy aki egyiket sem választja, annak ez valami költséggel jár, de nem vagyok biztos benne, csak anno hallottam, hogy ezt be akarják vezetni.

Én a Pest Megyei Kamaránál vagyok, ott nincs semmi "büntetés", ha az ember nem akar kirendelt lenni.


A másik lehetőség, hogy semmiféle nyilvántartásba nem vesznek fel, viszont ismeretség miatt (magyarul "bejáratod a nevedet") már téged rendelnek ki az illetékes szervek. Pl. én semmiféle kirendelhető ügyvédek jegyzékében - tudtommal - nem szerepelek, ennek ellenére nagyon sokszor rendelnek ki ügygondnoknak (ez a polgári kirendelés), mert ügyvédjelöltként nagyon sokat jártam el egy adott bíróság adott csoportja előtt, és amikor végeztem, és önálló ügyvéd lettem, akkor megkérdezték, hogy ezekben az ügyekben (úgyis már kvázi szakterületem lett) vállalnék-e kirendelést. Én ennek nagyon örültem, mert szerettem ezt csinálni, és így engem rendelnek ki. Végül is ennyi. Ez a bírók döntése.

A büntetőbe kirendelhet rendőrség, ügyészség és bíróság is, attól függően, milyen szakaszban van az ügy. Általában mindenhol az ismerős, gyakran eljáró ügyvédek közül válogatnak, nem szokták a listákat bújni idegeneket keresve, főleg, hogy - ahogy az előző is írta - abban semmi köszönet nincs, ha olyat rendelnek ki, aki nem szívesen csinálja. Az valahogy végső soron úgyis lerázza magáról a dolgot, és emiatt csak felesleges plusz köröket futkosnának.

Van sok büntetős kolléga, akik nagyon szívesen vállalnak kirendeléseket, és őket ismerik is a hatóságok, ezért kapnak is. Én nem büntetőzöm, értelemszerűen nem is vállalnék kirendelést sem. Ez így megy: ki mivel foglalkozik, mit szeret, mihez ért...

Szóval nem kötelező, de sokan szeretik, és kérik is a kirendelést.

2016. jún. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%

Az 5-ös válaszához még annyit tennék hozzá, hogy nem kötelező a névsorban szerepelni ahhoz, hogy kirendelhessenek. A névsor csak arra van, hogy "jobb ötlet híján" nézegessék azt a kirendelők, és válasszanak onnan. De általában - mint feljebb is írtam - ez nem így megy.


Engem egyszer rendeltek ki büntetőperben, az akkor úgy történt, hogy épp jöttem ki a saját (polgári) tárgyalásomról, és a büntetős bíró karon ragadott a folyosón "én most magát kirendeltem!"-felkiáltással. :D Ilyen is van, csak ezt nem szoktuk szeretni. (Persze tiltakozhattam volna, kötelezni nem lehet, de szerencsére épp olyan ügy volt, amihez még én is konyítottam. :))

2016. jún. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Utolsónak..


Ezzel csak az a baj, hogy a kirendelésről határozatot kell hozni....


Mi legitimálja az eljárási cselekményeidet, ha valami GEBASZ lesz később?


Ügyész nem tiltakozott ez ellen?


Vagy utólag lett meg a határozat?

2016. júl. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Most a büntetőről beszélsz?

Természetesen hozott kirendelő határozatot. Semmi sem tiltja, hogy ezt a tárgyaláson tegye meg.

Az ügyész miért tiltakozott volna? Ő kérte az eljárás lefolytatását, amire ügyvéd nélkül nincs lehetőség. Ő is kérte védő kirendelését, hiszen ennek ez a menete.

2016. júl. 9. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
*egyébként végzés, nem határozat. :)
2016. júl. 9. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!