Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hátrányos megkülönböztetésnek/...

Hátrányos megkülönböztetésnek/nemi diszkriminációnak számít-e az, ha egy disco/buli úgy van meghirdetve, hogy a lányok/hölgyek olcsóbban mehetnek be csak azért mert ők a "gyengébbik" nemhez tartoznak?

Figyelt kérdés
Ha nem, akkor mi a helyzet, ha én férfi testbe bezárt még nemi átalakító műtét előtt álló "nő" vagyok? Nyilván ilyen helyzetben a belépéskor a külső alapján döntik el, hogy ki férfi ki nő? Fiktív a példám, csak pár hónapja belefutottam egy ilyen hirdetésbe a településen. Férfi jegyet vettem,de legszívesebben szóvá tettem volna hogy ez így nem korrekt.
2016. jún. 2. 22:47
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Látszik az utolsó két válaszadó sem értette a lényeget. Nem a dolog marketing része érdekelt hanem szigorúan az hogy lehet-e ilyet csinálni. Ha teszem azt a férfiaknak lenne olcsóbb a belépő valamilyen abszurd indok miatt az biztos hogy a nőknek sem tetszene egyébként.
2016. jún. 3. 21:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!