Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyi idő után kérhetem egy...

Mennyi idő után kérhetem egy termék kicserélését garanciaidőben akkor, ha cserekészüléket a javítás idejére nem adtak?

Figyelt kérdés
Vásároltam egy hipermarketben egy telefonkészüléket ami normál garanciaidőben elromlott. Leadtam a vevőszolgálaton javíttatni. Mennyi idő után ad lehetőséget a jog arra, hogy ha nem adtak cserekészüléket akkor kérhessem a termék új termékre való kicserélését?

2016. jún. 5. 09:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

A "jog" ilyen eshetőségről nem rendelkezik.Csak a kereskedő (vagy gyártó) pozitív hozzáállásán múlik...:(

Nyugodt,kedves de mégis kimért tárgyalással sikeres lehetsz ez ügyben is.

2016. jún. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A "jog" csak annyit mond, hogy törekedni kell a készülék mielőbbi kijavítására.


Egyébként ezek nagyjából 2 hét alatt meg szoktak történni. Ha nem javítható, kapsz másikat az esetek nagy részében.

2016. jún. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
És ha már kaptam másikat mert 2 óra hosszás korában megmekkent a készülék ? Akkor hová lesz a bizadalmam a készülék típussal szemben? Segélyhívást kellett volna tennem már két ízben is és a készülék bekapcsolhatatlan volt. Hogyan bízzak meg benne, hogy "van nálam mobil" de mégsincs? Az ember 2016-ban azért (is) hord magánál telefont, hogy elérje (pl. munkaadjója) vagy segélyhívást tudjon leadni. Ehhez képest én ebből a körből kimaradok a készülék gyatra minősége miatt. Akkor hogy kérhetem, hogy köszönöm ez a típus nem alkalmas az én (és senki) igényeire, adják vissza a pénzem és választok ugyanannál a kereskedőnél egy totálisan másik készüléket más márkát, akár pénz ráfizetéssel is ?
2016. jún. 5. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!