Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jelenleg ügyészségi szakban...

Jelenleg ügyészségi szakban lévő, büntető ügyben. Mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Az ügy előzménye: http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__rendorseg__7425221-g..


2016. június 6.-án kaptam egy 3 oldalas levelet, az ügyészségtől. Az ügyészség közli velem, hogy a gyanúsítotti ki hallgatásomon tett panaszomat el utasítja. Az indoklás lényege amivel a panaszt, az ügyészség el utasította az volt hogy: - ".......a gyanúsítás ellen azzal jelentett be panaszt, hogy nem követett el bűncselekményt. A PANASZ NEM ALAPOS." - Ugyan akkor az ügyészség hozott egy határozatot arról hogy az adott ügyben a nyomozást két hónappal meg hosszabbítják. Mert... és itt is az indoklás az érdekes! Indoklás: " A nyomozás célja a bűncselekmény felderítése, az elkövető kilétének megállapítása, és a bizonyítás eszközeinek fel kutatása, biztosítása. Jelen bűnügy teljes körű felderítése az eddigi nyomozási határ idő nem volt elegendő. A tényállás alapos és hiánytalan, valóságnak megfelelő felderítése érdekében további nyomozati cselekmények elvégzése szükséges. Minderre figyelemmel a nyomozás határidejét a rendelkező részben foglaltak szerint két hónappal meghosszabbítottam." - Most akkor mi is a tényállás? - Továbbra is engem gyanúsítanak az adott ügyben. De az ügyészség a panaszomat el utasította azzal, hogy a panaszom nem volt alapos, és az ügyészség egyben elrendeli a nyomozás meg hosszabbítását. Na erről lenne szó kérem. Na meg arról, hogy ez idáig ház kutatást sem tartottak pedig az adott ügy már 2015. december 21.-óta tart. Épp ezért nem is értem, hogy milyen bizonyítás eszközök felkutatása és biztosítására van szükség. Már csak azért sem értem mert, ez idő alatt 2015.12.21. - 2016.06.06. közötti időszakban akár tucat számra is megsemmisíthettem volna olyan bizonyítékot, amelyről jelenen pillanatban, és az idáig (2015.12.21. - 2016.06.06) tartó időszakban, nem is tudhattam vagy tudok róla hogy az adott bizonyíték az valóban bizonyíték lenne az adott ügyben. Ilyenkor mi a teendő? Mivel továbbra is első számú gyanúsítottként kezelnek, de és itt jön az a de! Mert az elkövető kilétének felderítése érdekében hosszabbították meg a nyomozást. Tehát most akkor jelen állás szerint gyanúsított vagyok, vagy sem? És mit nyomoznak még ilyenkor, és milyen nyomozati cselekményekre számíthatok? Sok a nyitott kérdés, és a bizonytalanság! Bűnös vagyok-e vagy sem? - Én nem érzem magam bűnősnek! Legalább is jelen állás szerint! Tud-e valaki értelmes választ adni, az adott témába?



2016. jún. 6. 16:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nézd, ez azt jelenti, hogy nem áll még úgy a nyomozás, hogy minden létező szálat felderítettek volna, vagyis vádat tudnának emelni.

És igen, ha a te neved szóba jött, ha a jelen pillanatban rendelkezésre álló bizonyítékok alátámasztják, hogy elkövethetted azt, amivel gyanúsítanak, akkor te maradsz gyanúsított. De nyilván, mindent ki kell vizsgálni és pontosan felderíteni, hogy teljes legyen a dolog. Ezért hosszabbították meg a nyomozás határidejét.

A panaszodat pedig azért utasították el, mert alapos a gyanú arra nézve, mert az eddigi bizonyítékok alátámasztják, hogy elkövetted azt, amivel gyanúsítanak.

De persze, ez nem zárja ki azt, hogy esetleg más is benne van, vagy esetleg akár más is elkövethette.

Mert az, hogy gyanúsítanak valamivel, az nem jelenti azt, hogy tuti te követted el. Csak téged gyanúsítanak vele. Ezért kell a teljes körű nyomozás. Mert ha esetleg olyan bizonyítékok is felmerülnek, amik meg azt fogják bizonyítani, hogy esetleg más követte el, vagy más is benne volt, akkor megszüntetik az eljárást ellened, és már nem leszel gyanúsított, vagy mást is meggyanúsítanak.

Ha pedig lezárult a nyomozás és megvan minden bizonyíték, amik meg pont alátámasztják, hogy már pedig te voltál, akkor pedig vádemelés lesz belőle és akkor te már vádlott leszel.

2016. jún. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ameddig nem tolnak előzetesbe, addig hadd nyomozgassanak.


Az előzetes a problémásabb, azt elég gyér indokolással is indítványozzák sokszor, a bíró meg általában úgyis azt teszi, amit az ügyész indítványoz, főleg nyomozás során.

2016. jún. 7. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
1.,-es válaszíró részére! - Igen, jelenleg még mindig csak gyanúsított vagyok az adott ügyben. Jelenleg ez idáig vádat nem is emelt ellenem az ügyészség. Pontosan azért, mert jelenleg nem biztos hogy meg állá a vád a helyét a bíróságon. Vagyis hiába gyanúsítanak, és az ügyészség hiába állítja, hogy "a tényállás alapos és hiánytalan...", de ahhoz, hogy jelenleg vádat tudjon emelni, ahhoz ezek szerint mégsem olyan alapos és hiánytalan az a tény állás. Ugyan a panaszomat el utasították. Ami minden képen kudarcként élem meg. De jelenleg mégsem teljes a kudarcom, mert a nyomozást meg hosszabbították. Ami számomra fel ér egy fél sikerrel. Azért csak fél siker mert tovább nyomoznak, és a nyomozás során továbbra is gyanúsítotti státuszom van! Ami már ön magában is egy fél siker! Legalább is szerintem. Ami persze, a végén bármi lehet, mivel még mindig nincs bírósági szakaszban. De még ha bírósági szakaszban is lenne, akkor is kétféle módon végződhet a stoy. 1., El ítélnek. - 2., Fel mentenek. --- 2.,-es válaszíró részére! - Ne törj pálcát senki felett! Egyébként meg már akkor szerintem rég előzetesben lennék, hiszen ez az ügy számomra 2015. december 21.-én kezdődött. Mivel ekkor hallgattak ki gyanúsítottként. És ekkor (2012. december 21.) nem kezdeményezték az előzetes le tartoztatásomat. Sőt őrizetbe sem vettek! Ezek után 2016. február 17.-én voltam a rendőrségen írat ismertetésen. Ugyan ezen a napon (2016. február 17.) a rendőrség le zárta a nyomozást, és be fejezettnek tekintették a nyomozást. De még ekkor (2016.02.17.) sem vettek őrizetbe, és nem kezdeményezték az előzetes le tartoztatásomat. - Persze tudom, hogy ezt a nyomozó hatóság bármikor meg teheti. - De ha ez idáig nem tette meg a rendőrség, sem az ügyészség, akkor én úgy gondolom hogy kicsi rá az esélye annak, hogy előzetesbe kerüljek. - A kicsi rá az esély, nem egyenlő a nullával, ezt én is tudom. De én úgy gondolom ha olyan értékű lenne az ügy akkor már előzetesben lennék.
2016. jún. 7. 08:38
 4/12 anonim válasza:
Először is,az,hogy te nem érzed magad bűnösnek,attól még az Ügyészség vélheti az ellenkezőjét,amit teljes mértékben alátámaszt az a tény,hogy elrendelte a nyomozás folytatását! Ilyenkor meg sem gondolnád,hogy milyen széles körűen nyomozhatnak,elég egy új tanú,vagy egy ellentmondásos vallomás,amely miatt például szembesítésre is sor kerülhet a tagadó és állító felek között. Egyebekben az,hogy 2015.decemberében indult az ügy,az sem vigasztaló dolog,hiszen sok esetben a nyomozást előbbre vivő tanúk,vagy bizonyítékok felkutatása jelentős időt vehet igénybe. Esetedben úgy tűnik,hogy a nyomozás "hanyag" volt,és amivel gyanúsítanak az valószínűleg alapos,ezért adta vissza az ügyészség az ügyedet a nyomozás folytatására. És ilyenkor már nagyon széleskörű adatgyűjtéssel kell számolnod. Nem poénból rendelik el az ügy további nyomozását,tehát ne aludj azért olyan "nyugodtan" ahogyan te gondolod! Az előzetes letartóztatást pedig mindig a Bíró rendeli el az Ügyész vádirata alapján egy bírósági eljárás alapján. Akár egy gyorsított eljárás során is,ha már rendelkezésükre áll a megfelelő bizonyíték ellened!
2016. okt. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Visszaolvastam az egészet. Most ez komoly hogy egy 4800 forintos (ki nem fizetett) pizzarendelés miatt van ez az egész balhé? Eltelt 9 hónap, történt azóta valami ebben a rendkívüli komolyságú ügyben?
2017. márc. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Kedves Pro Bettor! Jelen pillanatban is folyamatban lévő ügyről van szó. 2016. február 17.-én voltam rendőrségi írat ismertetésen. Ekkor a rendőrség le zárta a nyomozást, és át adta az ügyészségnek. 2016. május 9.-én az ügyésszég ujból el rendelte a nyomozás folytatását. 2016. május 9. óta, az ügyészség bőszen hosszabbítgatja a nyomozási határidőt. Most jelenleg 2017. április 20. van a meg hosszabítva a nyomozási határidő. Milyen idokkal hosszabitja az ügyészség a nyomozási határidőt? Jogos kérdés. De minden esetben ugyan azzal az indokkal. További ki hallgatások szügségesek, további bizonyítékok be szerzése szükséges a vádírat elkészítéséhez. Mivel a jelenelgi állás szerint nem lehet vádat emelni. - A nyomozási határidő hosszbítgatásról szóló határozatókat is bősszen küldi az ügyészség, ráadásul "mezei" vagyis sima levélként küldi ki az ügyészség. Tehát még ajánlott azonosító száma sincs. 2016. február 17. óta, nem hallgattak ki, ház kutatást (sszerencsére) nem tartottak. Idézést 2016. február 17. óta, sehova nem kaptam a mai (2017.03.12.) napig. Aznon kívül, hogy néha napján kapok egy sima levelet arról, hogy az ügyészség újból meghosszabítja a nyomozási határ időket. Érdemi újdonság nem történt a mai (2017.03.12.) napig. Hogy mi lesz a vég kimenetele? Még kérdéses? De hogy a konkrét kérdésedre is válaszoljak. Gyakorlatilag nem történt semmi rendkívüli az adott ügyben. A mai (2017.03.12) meglátásom az hogy nem fognak tudni vádat emelni ellenem. De mint írtam, ez a mai helyzett. Hogy holnap mi lesz? Az még nagyon bizonytalan. De igen komoly ügy. Mert az ügyészség még a mai napig is foglakozik vele.
2017. márc. 12. 13:07
 7/12 A kérdező kommentje:
A címben adottak még míndig kérdés. Vagyis, Jelenleg ügyészségi szakban lévő, büntető ügyben. Mire számíthatok? - Ma (2017. április 27.) kaptam egy újabb levelet. Kívételesen nem az ügyészégtől, hanem a rendőrségtől, ugyan ebben az ügyben. A levél lényegi tartalma, hogy az ügyészség által vezettett nyomozást le zárták. És május 2.-án mehetek, ismét írat ismertetésre. Mint ismeretes, 2016. február 17.-én már egyszer a rendőrség le zárta az adott ügy nyomozását, és 2016. február 17.-én már volt egy írat ismertetés. Majd az ügyészésg 2016. májusában ujból el renedlete a nyomozást, amely töbszöri nyomozási határidő hosszabítást követően, 2017. április 20.-án le járt, és most nem lett meg hosszabítva. Ennek eseményeként, kaptam ma egy levelet, hogy 2017. május 2.-án jelenjek meg írta ísmertetésen. Az adott levélen, a tárgyban, nem "idézés" hanem az "értesítés" szó szerepel. Illetve a következő érdekes mondat is szerepel: "Tájékoztatom, hogy megjelenése az eljárási cselekményen nem kötelező." - Természetesn el fogok menni, mivel engemet is érdekel, az hogy 2016. február 17. - 2017. április 20. közötti időszakban mi történét. A levél még tartalmazza azt is, hogy a tárgynapot (2017. május 2.) követően az ügyészég, majd a bíróág jogosult az adott ügyben információt adni az éritetteknek. - Ami számomra azt jelenti, hogy még mindig gyanusított vagyok, és a rendőrség a tárgy napot követően, ismét az ügyészégre adja be az íratokat vád emelési javaslattal. Épp ezért kérdem mire számíthatók, a 2017. május 2. írat ismertetésen? Azon kívül, hogy az íratokba be tekíthetek. Itt olyamire gondolok hogy, házkutatás, előzetes le tartoztatás esélye mennyire reállis illetve esélyes? Ugyanis az ügy 2016. december 21. óta tart. Azóta, házkutatás nem volt, le foglalni, nem foglaltak le semmit, és jelenleg szabad lábon védekezem. Vagyis semmilyen kényszer intézkedés nem volt ellenem a mai napig.
2017. ápr. 27. 13:11
 8/12 anonim ***** válasza:
Figyelemmel követem ezt a rendkívül érdekes ügyet. Ha már hazajöttél, kíváncsian várom a beszámolót hogy mi történt ma.
2017. máj. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Kedves Pro Bettor! Köszönöm figyelmedet. A 2. irt ismertetésen immár túl. Lényegében nem sok újdonság derült ki. Van egy pár érdekesék. De a lényeg ugyan az maradt. Vagyis egy IP cím alapján, gyanúsítanak. Lényegében az elmúlt hónapókban, különböző szolgálatók IP címeit ellenőízték. És küztük volt egy érdekes E-mail cím is melyet az adott szolgálató nem tudodt hozzám rendelni. Így az e-mail cím ki lőve, mint bizonyííték.
2017. máj. 2. 17:11
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
De én azt nem értem hogy egy 4800 ft-s dolog hogy tudott idáig eljutni, hogy gyanúsított legyél. Meg még ha az IP cím ki is derülne hogy tényleg a tied volt, mondhatod azt amit írtál korábban, hogy rajtad kívül még legalább ketten használták a gépet, így nem tudható hogy ki követte el a "bűncselekményt". Én nem hiszem hogy kamuznál, de ha van kedved és időd, és be tudod szkennelni az összes papírt, amit kaptál ezektől, akkor privátban írj, mert tényleg érdekel ez az ügy.
2017. máj. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!