Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha határozatlan időre vagyok...

Ha határozatlan időre vagyok bejelentve,4. hónaoja dolgozok de fel akarok mondani, lekell dolgozni a felmondási időt?

Figyelt kérdés

Nagyon nem értek ehez.. holnap mondom meg főnökömnek, hogy fel szeretnék mondani, de mit mondjak még? Már akár holnap utántól kezdhetnék az új helyen... szerződést lehet előásom nem emlékszem mi volt benne..

Márc 1.én kezdtem, most van júni 14, erre a 14napra kapok pénzt? (Minimálbért kaptam eddig)


2016. jún. 14. 23:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
30 nap felmondási időd van
2016. jún. 15. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A szerződésedet mindenképpen elő kellene venned, abban van benne, mennyi a felmondási idő. Elméletileg 30 napnak kell lennie és ezt a munkáltató nem köteles elengedni. Ha neki kell a te munkád a felmondási idő alatt, akkor bizony ledolgoztathatja veled az utolsó napig. Viszont ki is kell fizetnie: ha holnap felmondasz és július közepén jár le a felmondási időd, akkor a fél hónapot is ki kell fizetnie. Azért vannak a könyvelők és bérszámfejtők, hogy ilyeneket is tudjanak - ha kell, egyetlen napra is számolnak munkabért. Fontos még, hogy az utolsó munkában töltött napig rendezni kell az időarányos szabadságokat is. Vagyis azokat a szabadnapokat, amik az éves keretből addig a napig időarányosan járnak neked, vagy ki kell adnia a munkáltatónak, vagy meg kell őket váltania pénzben.

Ha lejár a felmondási időd (részben vagy egészében el is engedheti a munkáltató, ez az ő döntése), akkor kezdhetsz az új munkahelyen. A felmondást egyébként annak kell jelezned, akit a szerződésben a munkáltatói jogkör gyakorlójaként feltüntettek és neki is szép szabályosan, írásban kell ezt bejelentened. Bármit mondhatsz, de amíg nincs írásos munkavállalói felmondásod, nem is történt semmi, nem kezdődik meg a felmondási idő.

2016. jún. 15. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Határozatlan idejű szerződésnél le kell dolgozni a felmondási időt, kivéve ha a főnököddel másképpen meg nem egyezel, közös megegyezéssel elmehetsz azonnal is, vagy egy előbbi napont, mint letelte a felmondási idő. Minden szín alatt beszéld meg vele ezeket és utána aszerint írd meg a felmondásodat.
2016. jún. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Milyen papirra kell irni a felmondast? Ők adjak vagy nekem kell szereznem?

Hat 1honap??? Addig senki se var ram uj munkahelyen.. amugy itt semmit se.kell.csinalni irodaba kell ulni mert még nem.indult be a hely, filmezünk koleganommel egesz nap


(Sorry a helyesírasi hibakert nagyon merges vagyok most:( )

2016. jún. 15. 08:34
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia!


1./ Először is picit nyugodj meg, nem kell ettől tartani, semmi vészes nincs egy felmondás megírásában, illetve nagyon szívesen segítek privátban is.


2./ Nem ártana leírnod, hogy milyen foglalkoztatási viszonyod van (munkaviszony, közalkalmazott, hivatásos szolgálati viszony stb... mert ezeknél eltérő a felmondási időre vonatkozó szabályozás. Abból indulok ki, hogy Mt. szerinti munkaszerződésed van.


3./ Felmondhatsz "rendes felmondással" amely esetben 30 nap a felmondási idő, de ennek a felére a munkáltató KÖTELES mentesíteni a munkavégzés alól (Mt. 70. § (1) bek.). A rendes felmondást nem kell megindokolni.


4./ Megpróbálhatod közös megegyezéssel is megszüntetni a munkaviszonyt. Ez esetben abban állapodtok meg amiben csak akartok, azaz akár már másnap is távozhatsz - persze ha a munkáltatód kötélnek áll.


5./ Ha minden kötél szakad, és nagyon kell a másik meló, akkor mondj fel "azonnali hatállyal". Ezt viszont már meg kell indokolnod, méghozzá az alábbiak valamelyikével:


Mt. 78. § (1) A munkáltató vagy a munkavállaló a munkaviszonyt azonnali hatályú felmondással megszüntetheti, ha a másik fél


a) a munkaviszonyból származó lényeges kötelezettségét szándékosan vagy súlyos gondatlansággal jelentős mértékben megszegi, vagy


b) egyébként olyan magatartást tanúsít, amely a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi.


Azt neked kell tudnod, hogy fennáll-e bármi ehhez hasonló (gyakorlatilag minden munkáltatónál lehet keresni valamilyen hibát - jellemző példa, hogy minimálbérre jelent be és zsebbe fizeti a különbözetet).


Persze ennek van kockázata is: ha a munkáltató nem ért egyet az indokaiddal, akkor Mt. 285. §(2) bek. szerinti írásbeli fizetési felszólítással követelhet tőled 30 napi távolléti díj megfizetését (Mt. 84. § (1) bek.). Kártérítést - az általad leírtak alapján - nem tudok elképzelni.


6./ Tessék elővenni a munkaszerződést... csak nem árt tudni mire vállalsz kötelezettséget.


Látod nem is olyan nehéz ez. Az meg, hogy milyen papírra írod igazán nem számít, lényeg, hogy legyen leírva :)

2016. jún. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Erre a munkára a főnökömék kaptak támogatást államilag, hogy adnak nekik x hónapot h beindítsák, eddig 4hónap telt el és semmi, én munkanélkülire voltam bejelentve pár hónapig, és onnan közvetítettek ki ide, titkárnőnek (telefonok, internet, papírkezelés a feladat kb) és mivel 21éves vagyok részt veszek az Ifjúsági garancia programban

És a papírjaimnál átnyálaztam, semmi ilyen nincs benne , a főnökömnél vannak ezek a papírok amire le van írva valami jogszabály ha jól emlékszem, csak én vele havi 1x találkozom.

Csak nem érten, ez az 5hónap próbaidő? Vagy én nem értem az 3hó szokott lenni.. végülis megállapodtam fönökömmel, hogy papírok szerint ott legyek és najd 1hónap múlva kijelent csak ne szóljak senkinek, ez korrekt volt, csak szemétségnek tartom hogy ennyire kötve legyen valaki, barátnőm volt munkahelyéről el se akarták engedni, 3hónapot rá akartak verni, de megoldotta 2héten belül.. szóval ha nem korrekt a főnök akkor véged

2016. jún. 15. 12:45
 7/11 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.


Próbaidőt eddig nem említettél. Az Mt. főszabályként max 3 hónapot enged kikötni. Max. 6 hónap próbaidő csak kollektív szerződés alapján lehetséges, azaz szerintem neked sem 5 hónapos a próbaidőd. A 3 hónap viszont már letelt, ezért nem is írtam eredetileg sem.

2016. jún. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem adtak olyan papirt amin ez le van írva, probalkozok visszaemlekezni és bevillant hogy hatha ez, mert hat milyen jogszabaly az olyan ami pontosan 5hónap azaz idö miutan kilephet? Nem is ertem
2016. jún. 15. 15:31
 9/11 anonim ***** válasza:

Semmi érdemleges információt nem tudsz megadni, ezért az általános esetet írom:


- Valószínűleg a próbaidőd már lejárt

- Felmentés a felmondási idő felére nem jár - kedves előttem szóló -, ha a munkavállaló közli a felmondást

- Azonnali hatályú felmondással nem lehet csak úgy élni.


Ergo igen, valószínűleg 30 napot még le kell dolgoznod mindenképp.

Azt meg nem értem, hogy szerinted miért kellene a munkavállalónak papírt adnia... Nincs papírod?? Sima, A/4-es géppapír? Vagy egy füzet? Semmi??

2016. jún. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mármint a Munkáltatónak miért kellene neked papírt adnia, azt akartam írni.
2016. jún. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!