Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi lehet ennek a feljelentésne...

Mi lehet ennek a feljelentésnek a következménye?

Figyelt kérdés
Egy házibuli során lerészegedtünk, és viccből elvittünk egy forgalmi jelzőtáblát a helyéről, és kiállítottuk a kertben. A szomszédok valószínűleg bejelentették, így másnap egy járőr elvitte, és mivel én vállaltam magamra, azt mondta, küld egy feljelentést a mi városunk rendőrkapitányságán köztulajdoni lopásért. Mivel még csak 17 vagyok, édesapámat fogják beidézni velem. Nem merem elmondani a szüleimnek, nagyon le fognak hordani. Ilyenkor mi történhet?

2016. jún. 18. 13:15
 1/3 A kérdező kommentje:
Azt mondta, enyhítő körülmény, hogy megbánást tanúsítottam, és hogy jóvá akartam tenni. Pénzbírságot fognak ránk kiszabni? Ha igen, mennyit?
2016. jún. 18. 13:17
 2/3 anonim ***** válasza:

Attól is függ, milyen forgalmi tábláról van szó. Ha olyanról, aminek a hiánya közlekedési veszélyhelyzetet okoz (például leveszed a stoptáblát, vagy az egyirányú utca jelzését), akkor az még egy bűncselekmény, közlekedés biztonsága elleni bűntett (Btk. 232. §).


Maga a lopás meg akkor bűncselekmény, ha 50 ezer forint feletti értékű, vagy dolog elleni erőszakkal követtétek el (pl. letörtétek). Ezzel együtt fiatalkorúként próbára bocsátást tartok valószínűnek.

2016. jún. 20. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Előzni tilos tábla volt, de mivel megbántam és helyre akartam hozni, azt mondta, nem fog közlekedésbiztonság miatt feljelenteni, hanem csak lopásért. Remélem igazad lesz a próbaidővel kapcsolatban, a szüleim most nem tudnának egy nagyobb bírságot kifizetni.
2016. jún. 20. 10:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!