Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Üdv. A minap voltam horgászni....

Üdv. A minap voltam horgászni. Fogtunk egy 4 kilós halat amit mi 50 cm re mértünk le, a halőr is megmérte ő 51 nek mérte és vissza engedtette a tóba, valamint bevonta a napijegyemet és fenyegetőzött a feljelentéssel. Milyen következménye lehet ennek?

Figyelt kérdés
Második kérdés ami érdekel hogy pontosan hogy kell szabályosan megmérni egy ponty hosszát?Azt tudjuk hogy a fejtől a farok tő ig .. de rá fektetve a szalagot vagy csak mellé rakva .

2016. márc. 28. 14:08
 1/4 anonim ***** válasza:

"Fogtunk egy 4 kilós halat"


Ez így kevés információ. Halfaj? Tó neve?


Egyébként a magán tavaknak más szabályzata van, érdemes lenen elolvasnod a napijegyet, mielőtt horgászni kezdesz. Ha ponty volt, akkor valószínűleg azért dobatta vissza, mert túl nagy volt. Magán tavaknál ez alap szuabályzat, hogy a nagy halakat visszadobatják. Ez az 1 cm nyilván te is tudod, hogy nem azon volt a fő hangsúly. Attól függ hogy méred, ha kihúzod a száját akkor máris nagyobb pár centivel... A haltest hossza alatt az orrcsúcsától (alsó

állkapocs csúcsától) a farokúszó tövéig (farokúszó villaszerű elágazásáig) mért távolságot kell érteni.

2016. márc. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A hal mérésekor tudtommal kizárólag merev mérőeszköz alkalmazható. A hajlékony mérőeszköz (szabócenti) használata tilos. Legalábbis egy versenynél így volt.
2016. márc. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válasz . amúgy egyesületi tó volt a halfaj ponty. tudtam a szabályzatot .. csak fater mérte meg egyedül és lefogni sem bírta a halat mert virgonckodott.. és így jött össze ez az 1 centi eltérés.. Mondjuk nem értem mire verte magát a halőr .. a másiknak nem volt gondja vele és ide járunk három éve .. nem is az zavar h vissza kellett engednem hanem hogy fenyegetőzik itt a feljelentéssel . amikor kb 6 darab méreten felüli pontyot engedtünk vissza az elmúlt években is ..
2016. márc. 28. 18:26
 4/4 anonim ***** válasza:
Le kell takarni a hal szemét, rádobsz valamit, és nem fog ficánkolni. Úgy megnyugszik. 1 centi nem sok, határeset. Most épp ilyen kedve votl az őrnek... Még ha 10 centivel lenne hosszabb, akkor jogos lenne ez a fenyegetőzés... De így nevetséges, vicc kategória.
2016. márc. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!