Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi van akkor, ha csak ideiglen...

Mi van akkor, ha csak ideiglenes lakcímem van, és nincs állandó?

Figyelt kérdés
Anyukám meghalt, és a házát elárverezték, így nekem onnan ki kellett jelentkeznem. Albérletben vagyunk, és ide csak ideiglenesre vagyok bejelentve.
2010. ápr. 13. 10:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Semmi sincs. Sokan élnek így. De mi a konkrét kérdésed? Milyen téren mi van ilyenkor?
2010. ápr. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
4%
Kvázi hajléktalannak minősülsz. Ez főleg támogatásoknál, segélyeknél kellemetlen, de megnehezítheti az orvosi ellátásodat, nem mehetsz szavazni, stb. Munkakeresésnél szintén hátrány, ha csak ideiglenes lakcímet tudsz felmutatni.
2010. ápr. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem meg nem sok hátránnyal jár.
2010. ápr. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Pontosan olyanokra gondolok, hogy orvosi ellátás stb. Van egy 8 hónapos kislányom is, aki ugyanúgy ideiglenesre van bejelentve, akkor ő sem jogosult orvosi ellátásra ? Minek van akkor az ideiglenes lakcím ? Egyáltalán mire fizetem akkor a tb-t ?
2010. ápr. 13. 10:49
 5/11 anonim ***** válasza:
Nincs hátránya.
2010. ápr. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Jogosult vagy akkoris ha semilyen lakcímend nincs. NEm értem ezt honnan veszed.
2010. ápr. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Az önkormányzatnál mondták, hogy jó lenne ha lenne állandó lakcímem, mert be akarnak valamit vezetni, az orvosi ellátással kapcsolatban, és most az egyik kedves válaszoló is írt valami ilyesmit.

Amúgy köszönöm az eddigi válaszokat.

2010. ápr. 13. 11:09
 8/11 anonim ***** válasza:

Akkor tisztázzuk: alapvetően ha fizeted a tb-t, akkor jogosult vagy orvosi ellátásra. Nem ez a probléma, ennek tényleg semmi köze a lakcímhez. Aminek már köze van, az az, hogy szakrendelőben, kórházban bármikor mondhatják, hogy nem látnak el, mert nem az ÁLLANDÓ lakcímed szerint illetékes helyen kérted az ellátást. Igen, ilyenekbe beleköthetnek, nem egy és nem két ilyen esetről tudok.


Van ugyanis egy olyan törvény, amelynek értelmében a beteget az állandó lakcíméhez legközelebb eső kórházban kell ellátni, és innentől kezdve - ha nincs állandó lakcímed - a kórházi dolgozók jóindulatára vagy utalva.

Ilyen problémák lehetnek az egészségügyben.


A másik a kommunális adó: ugye alapvetően mindenkinek fizetnie kell, és mindenkinek ott, ahová állandóra van bejelentve. Ha nem vagy bejelentve sehová állandóra, akkor hivatalosan hajléktalannak számítasz. Ez önmagában szintén nem baj, de ha bármilyen hivatali ügyed van, akkor az illetékes polgármesteri hivatal dolgozójának jóindulatára vagy bízva, hiszen az ügyeidet is az állandó lakcímed szerinti hivatalban intézik. Ha nincs állandó lakcímed, meg is mondatják, hogy "bocs, a te ügyed nem hozzánk tartozik, mert ide csak ideiglenesre vagy bejelentve".

Hatalmas vicc ez az "ideiglenes" lakcím, mert nagyon sok kiskapu van hozzá.

2010. ápr. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
De ilyen egyszerűen nincs, ha fizetem a tb-t, akkor nehogy már a "jóindulatra" legyen bízva, hogy ellátnak vagy nem. Akkor ne vonják a tb-t, és akkor ne lássanak el. Ha fizetek valamiért, akkor legyen érte szolgáltatás. Olyan hogy alapvető emberi jog olyan nincs (mondjuk az orvosi ellátáshoz) ? Egyébként is, akinek csak ideiglenes lakcíme van dögöljön meg, vagy mi ? Akkor minek van ilyen hogy ideiglenes lakcím. Akkor legyek hajléktalan és kész.
2010. ápr. 13. 11:48
 10/11 anonim ***** válasza:
Az utolsó válaszolóval nem értek egyet,én ideiglenes lakcímen vagyok kb.már 6 éve.Van saját orvosom,fogorvosom,milliószor utaltak már be kórházba vizsgálatokra,sőt volt egy csukló műtétem is,és mindez az ideiglenes lakcímemhez legközelebb eső kórházában...és ez a saját tapasztalatom,nem innen-onnan tudok ilyen esetekről.Ha vizsgálatra mentem,megsem kérdezték,hogy a lakcímem állandó-e vagy sem.A fogorvosomnak is mondtam,hogy mi van,azt mondta jól van ez így.Jól néznénk ki ha valahol rosszul lennék aztán a 400 km-re levő kórházba szállítmányozgatnának........
2010. ápr. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!