Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mire számíthatok, ha a vásárol...

Zooidy kérdése:

Mire számíthatok, ha a vásárolt családi ház kerítése miatt pereskedés folyik a régi tulaj és szomszéd között? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

A szerződéskötéskor erről még nem tudtam. A szerződésben az is le van lefektetve, hogy per és tehermentesen került átadásra az ingatlan. Később megemlítette az eladó, hogy a kerítés miatt van egy "kis" ügyük, ami miatt nem kell aggódnom ez őket érinti és ők intézik, nekem nem lesz belőle gondom.


Összefoglalva a kerítés dől a szomszéd felé, nem vészesen de láthatóan. A régi tulaj azzal vádolja a szomszédot, hogy ő rongálta meg és az ő garázsáról ráfolyó víz gyengítette meg, a szomszéd pedig azzal, hogy a régi drótkerítés nem megfelelő alapja nem bírja a rá később téglával felépített kerítést és birtokháborítással vádolja a tulajt, mert a kerítés mellé épített garázsa és kerítés között nem fér el, nem tud mögötte munkát végezni/elmenni.


Még be sem költöztem, de már meglátogatott a szomszéd ügyvédje, hogy tájékoztasson az ügyről és a bíróságon is előadták ma (a tulaj elmondása szerint), hogy mi jó viszonyban vagyunk és hozzájárulok, hogy azt lebontsa és kártérítés címén a régi tulajon behajtsa. Aminek kb. annyi alapja van, hogy megemlítettem, ha bírósági tárgyaláson nem tudnak megállapodni, majd közösen megoldjuk a kerítést. Az ügyvédnek meg mérgében a nagybátyám azt mondta, hogy ha annyira zavarja a kerítés bontsa le maga és hajtsa be a régi tulajon.


De nem is értem, hogy hogy állíthatott az ügyvéd, vagy bárki a nevemben bármit. Nem akarok bíróságra menni, de úgy néz ki kénytelen leszek.... Mire számítsak, mit csináljak, milyen jogi alap érinti ezt az ügyet?



2016. jún. 20. 13:48
 1/1 anonim ***** válasza:

Keress fel egy ügyvédet sűrgősen!

De ne azt, aki ezt az elb...szott afásvételt intézte!

2016. jún. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!