Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Három éve vásároltunk egy...

Három éve vásároltunk egy lakást+hozzá tartozó kocsi be állót! Ma megkeresett az egyik lakó hogy elakarja bontani a beállókat! Mit tehetek ennek meg akadájózásában? Azt leszámítva hogy leütöm? " "

Figyelt kérdés

Az érv hogy nem csak az autót tárolom a beállóba (neki nincs be állója ) gumik, felnik szerszámok vannak ott) meg hogy ez nem műhely. Ő felfog jelenteni mert akkoriba a beállókat a földhivatal engedélye nélkül építették és az a terület a közös udvaron van, azaz övi is mert az előző lakok csak az anyagot vették meg a beállóhoz nem a területet, teljesen be pöccent hogy lebontatja, na most egészen eddig kb 20 évig nem bökte a csőrét csak most? Mit tehetek ha tényleg elakarja bontatni a beállókat ami a közös udvaron van?A Lakást úgy hirdették hogy kocsi be állóval! A kocsi be állókat régebben csinálta előző három lakó! (3dbot)

Szerintem csak irigy hogy nekem van autóm és betudok vele állni neki meg nincs, nyugdíjas begyöpösödött pálinkabetyár,nem tudja mit csináljon mivel bosszancson , ilyen hülyeségeket talál ki....De kíváncsi leszek a másik autó be álló tulajdonosai véleményére is..Jógilag gondolom az ö igaza lesz előnyben mert a területet nem vették meg az udvaron az előző lakok, de akkor mindenki bele egyezett hogy oké legyen 3 beálló az udvaron. Most meg mégsem.A bele egyezésről tudtommal nem készült írott formátum.



2013. nov. 18. 13:29
 1/4 anonim ***** válasza:

mivel az udvar osztatlan kozos tulajdon, ezert a tulajdonostarsak donthetnek ugy, hogy lebontjak az amugy engedely nelkul odaepult autobeallokat. ehhez csak egy tarsashazi kozgyules szukseges, amin ezt eldontik. egyedul a 'palinkabetyar' sem intezkedhet.


attol, hogy te 'megvetted' az autobeallot, meg nem valt jogos tulajdonodda, mivel kozos teruleten van. fogalmazhatunk ugy is, h. az elozo tulajdonos teged ezzel becsapott (te meg naiv voltal, es nem nezted meg tenylegesen mit veszel).

2013. nov. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én meg úgy felrúgnám az öreget, hogy a göncölszekérről bediktálná az alvázszámot! Határozottan lépj fel ellene, és be fogja fejezni.
2013. nov. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hallottam olyat hogy 10 év után elévül az a dolog hogy engedély nélkül épültek oda! ez igaza lehet? Valamint ha a másik 2 beálló tulajdonos ,vagy akár csak az egyik is rajtam kívül nem egyez bele a lebontásba,nem bonthatók le ?
2013. nov. 19. 13:50
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi az eddigi válaszokat is! ma megint nekem állt és nem sok kellet hozzá, hogy Monika show legyen a lépcsőházba :)
2013. nov. 19. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!