Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Interneten vettem egy laptop-o...

Interneten vettem egy laptop-ot,28ezerért.1hete utaltam a pénzt áru sehol email cím megszűnt. A rendőrség tud valamit csinálni? Mi a teendő?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 13. 12:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem Csongrád megyéből vetted véletlenül?
2010. ápr. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
rendőrségen kell feljelentést tenni, aztán hogy lesz-e eredménye azt majd meglátod. mindenesetre legközelebb ne utalj előre sehova.
2010. ápr. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
nem.cseh ország volt írva mint hely és otp bankszámla. te is jártál így?
2010. ápr. 13. 12:15
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen, én is jártam így. Csak én Csongrád megyéből vásároltam volna egy plazma tv-t.


Csongrád megyében van egy figura, aki nem egy és nem két embert átvert már. Engem egy kicsit nagyobb összeggel húzott be mint téged... aztán beletörődtem, mert azt az idegeskedést ami volt jobbnak láttam elfelejteni, mint tovább rágni magam azon, hogy úgysem lesz meg az ember - hála a Magyar igazságszolgáltatásnak.


Csináltam egy weboldalt ezzel kapcsolatban, több károsult is jelentkezett, akiket szintén ez a figura vert át - csak később (utána) találtak rá az általam készített oldalra. Ha előbb gondolkodtak volna és megtalálják a weboldalt, nem üzletelnek ezzel a csalóval.


Viszont én is ilyen naiv voltam, meg volt a tanulópénz. Azóta senkinek egy fillért sem előre!

2010. ápr. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

ne haragudj, de megérdemled ha ennyire hülye voltál.


alapból egy laptopért 28ezer Ft már gyanúsan kevés.

előre utalni gyanús

ráadásul külföldre utalni, nah ez a csúcs.


fogd fel tanulópénznek, ennyi.


csak kíváncsiságból, hol láttad a hirdetést, muta.

2010. ápr. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
express.hu
2010. ápr. 14. 15:19
 7/7 anonim válasza:
Ha utaltad a pénzt, mondhatod azt hogy rossz helyre ment, és némi kezelési költséggel, de visszakapod. Ha utáltál, meg kell lennie a számla tulajdonosának is... ennyi adatból meg bárkit el lehet kapni.
2010. júl. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!