Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi baja lesz a trolivezetőnek,...

Mi baja lesz a trolivezetőnek, ha emberséges? Kirúgják?

Figyelt kérdés

Pesti eset, elsőajtós felszállás.

Idős néni - szemmel láthatóan messze túl a 65-ön - a középső ajtónál szállt fel. Vezető addig nem volt hajlandó elindulni, amíg nem ment előre megmutatni a személyijét.

Megjegyzem, annak csak a hátoldalán, kis számokkal szerepel a születési év.

Közben a néni leghátul talált ülőhelyet, s fájós lábával végig kellett a buszon sétálnia.

Értem én hogy rend, de meg minden, de olyan idióta nem lehet a hatalom, amibe a humánum minimuma sem fér bele.

Az intézkedés célja a bliccelés visszaszorítása, de aki már ezt nem tudja elkövetni…


2016. jún. 23. 14:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Vannak f*aszfej sofőrök, bele kell törődni. De szerencsére ők vannak, kevesebben, legalábbis én úgy vettem észre.
2016. jún. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Sajna jogos, de azért lehet következtetni a néni korát. De kérdem, ha más kultúrájú csávók szállnak fel akkor is ez van szerintem nem?..?


Nem rúgnák ki ezért....

2016. jún. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Andizsuzsi ***** válasza:
39%
Ha a néni az első ajtón szállt volna fel, vagy valaki felemeli a hátsóját és átadja a helyét, akkor nem lenne kérdésed. A sofőr a dolgát végezte.
2016. jún. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha emberség miatt levonják tőled a napi fizetésed felét, te sem lennél az.
2016. jún. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%

Ez az öreg néni fájós lábbal a legnagyobb demagógia...

Az öreg néni ebben a történetben az, aki tesz a szabályokra, mert úgy gondolja, hogy ha öreg, akkor már rá nem vonatkoznak. És csak azért sem az első ajtónál száll fel, pedig nem jelentene plusz fáradságot. Aztán fel lehet háborodni, hogy a fájós lábú öreg nénire rászóltak, hogy ugyan, tartsa már be a szabályokat.

Az emberség és a szabályok betartása két független dolog. Emberségességről akkor beszélhetnél, ha az öreg nénit elküldte volna a francba, csak mert rossz helyen szállt fel. Sajnálom a buszvezetőt, amiért nevelnie kell az elsőajtós felszállásra felnőtt embereket, sőt még nyugdíjasokat is, mert egyesek nem tudják felfogni, hol van az első ajtó.

2016. jún. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Aha. Értelmes, ereje teljében lévő, teljesen normális, gyakorlatias emberek is összezavarodnak Pesten.

Van

- szimpla kocsi, bárhol felszállhatsz;

- szimpla, csak első felszállással, s a vezető nem enged elől leszállni (szabályt nem tudom);

- szimpla, csak első ajtós, vezető bárhol enged leszállni;

- csuklós, bárhol felszállhatsz;

- csuklós, csak első felszállással, s a vezető nem enged elől leszállni (szabályt nem tudom);

- csuklós, csak első ajtós, vezető bárhol enged leszállni;


És hogy színesebb legyen:

Van

- sima megálló, ahol a második járműn is ajtót nyitnak;

- kettős megálló, hátraindulsz, közben a második előre megy.

És egyebek.


És ugyanabban a megállóban különböző rendű járatok vegyesen.



***

Én nem mondom, hogy a vezető volt a hibás. De ha a rendszer olyan, hogy egy nagyon idős ember, aki nem tud bliccelni, az is csakis és kizárólag elől szállhat fel, akkor az a rendszer rossz.


Ugyanennél a fickónál láttam olyant is, hogy babakocsival nem engedte felszállni az anyukát. Alacsony padlós járműről van szó, ahol a középső ajtónál még rögzítő is ki van alakítva kerekesszékhez, babakocsihoz.

Első ajtón kellett volna betolni.

2016. jún. 24. 23:34
 7/7 anonim ***** válasza:

# 6/6 Időpont tegnap 23:34


Na, ebből:


A "szimpla, csak első felszállással, s a vezető nem enged elől leszállni (szabályt nem tudom)" és a

"csuklós, csak első felszállással, s a vezető nem enged elől leszállni (szabályt nem tudom)" pont hivatalosan nem létezik. A belső szabályzat szerint (ha BKK-ról van szó) forgalmasabb időben, a vezetőnek meg kell kérnie az utasokat, hogy leszállásra használják a hátsó ajtókat, a gyorsabb utascsere érdekében. Tudom, írtad, hogy nem tudod, ezért mondom.


"És hogy színesebb legyen:

Van

- sima megálló, ahol a második járműn is ajtót nyitnak;

- kettős megálló, hátraindulsz, közben a második előre megy.

És egyebek."


Ezek egyértelműen vezetői tévedések, nincs mit szépíteni.

Egyedül azt említeném meg, hogy létezik MM+M ("hármas") megálló, ott a harmadikként beállt kocsinak a tábla vonalában is meg kell még egyszer állnia.


"Én nem mondom, hogy a vezető volt a hibás. De ha a rendszer olyan, hogy egy nagyon idős ember, aki nem tud bliccelni, az is csakis és kizárólag elől szállhat fel, akkor az a rendszer rossz."

Elég sok helyen van első ajtós felszállás. De a fenti káosz nagyobb baj, mint hogy csak az elsőn szállhat fel.


"Ugyanennél a fickónál láttam olyant is, hogy babakocsival nem engedte felszállni az anyukát. Alacsony padlós járműről van szó, ahol a középső ajtónál még rögzítő is ki van alakítva kerekesszékhez, babakocsihoz.

Első ajtón kellett volna betolni."

Ezen sincs mit szépíteni, vezetői hiba egyértelműen.

2016. jún. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!