Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha nincsen diákigazolvány om,...

Ha nincsen diákigazolvány om, csak nappalis iskolalátogatási igazolás om, akkor azzal vállalhatok diákmunkát?

Figyelt kérdés
A válaszokat előre is köszönöm!

2016. jún. 23. 18:40
 1/4 tetro ***** válasza:
igen
2016. jún. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, de bizts vagy benne? Közben ezt találtam:


"Érvényes, nappali tagozatos magyar tanintézménybe szóló diákigazolvány. Amennyiben nappali tagozaton, passzív féléven vagy, és még nem töltötted be a 25. életévedet szintén vállalhatsz diákmunkát! (Ha nincs még diákigazolványod, akkor a helyette kiállított ún. ideiglenes diákigazolvány is megfelelő. Ez esetben ezen az igazoláson mindenképpen szerepeljen az, hogy nappali tagozaton tanulsz, legyen rajta az igazolás érvényessége és szerepeljen rajta a hallgatói/tanulói törzsszámod. Ha passzív félén vagy, az iskolád által kibocsájtott jogviszony igazolást (iskolalátogatási igazolást) kell bemutatnod a munkavállaláshoz.)"


Mivel az iskolalátogatási igazolást

2016. jún. 23. 18:52
 3/4 A kérdező kommentje:
Bocsi a telóm vél. elkűldte hamarabb... Szóval a iskolalátogatási igazolás és az ideiglenes diákigazólvány nem ugyanaz. És itt azt írják, hogy a passzív féléven lévőknek jó a iskolalátogatási igazolás, de én nappalis vagyok... Ettől függetlenűl még így is jó lehet? Lehetségés, hogy ez a leírás nem elég részletes?
2016. jún. 23. 18:57
 4/4 anonim ***** válasza:
Bármi lehetséges. A legtöbb helyen kérik a diákigazolványt is. Viszont, ha jogosult vagy iskolalátogatásira, akkor diákigazolványra is. Szóval kérj egyet.
2016. jún. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!