Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Betörésnek számít, ha kibontom...

Betörésnek számít, ha kibontom a kerítést és átmegyek a szomszédhoz, hogy megnézzem, mi van vele?

Figyelt kérdés
A fű nagy, korábban mindig lenyírta. Nincs mozgás az épület környékén hetek óta. Csöngettem, de nem jött ki senki.
2016. jún. 24. 13:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Inkább hívd ki a rendőröket, mert hosszú ideje nem láttad, nem tudsz róla, hogy elutazott volna, nem is tervezett ilyet, stb., minthogy felesleges rongálásba belemenj. Ha kell majd ők bemásznak hozzá, és "betörnek" a házba.
2016. jún. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Első jó tanácsot adott, én is zöldet nyomtam rá.

De adok egy másik választ is: a jogi szöveg pontos, de hosszú. A magam szavaival:

- bizonyos tiltott dolgok megtétele nem büntethető, ha valami erősebb érdek fűződik hozzá, mint az eredeti szándék.

Tehát ha pl. késlekedés nélkül életet kell mentened, akkor szétkaphatod a kerítést, feltépheted az ajtót.

Előfordulhat, hogy ha mentőt, rendőrt, akármit hívsz, de mást nem teszel, már késő.

Ilyen esetekben a mentés az elsődleges, nem az okozott kár.

Jelen esetben nagy valószínűséggel már nincs szükség sietségre.

Szomszédod vagy már nem él, vagy elment valahová, s magára hagyta a telkét.

2016. jún. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A kerítés csavaros, kár nem keletkezik benne, vissacsavarozom. Csak az ablakon néznék be, hogy van-e bent valaki. A házba nem nennék be csak úgy, oda mindenképp rendőr kell.
2016. jún. 24. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!